10.02.2021. Կորոնավիրուսի 196 նոր դեպք է գրանցվել, ևս 6 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 2574 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 196 նոր դեպք: Առողջացել է 236 մարդ: Մեկլ օրում մահացել է 6 մարդ:  Նրանցից 2-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, փետրվարի 10-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 168496 դեպք, որոնցից 160405-ն` առողջացած, 3130-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս  786 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 4175 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 671038 թեստավորում:

10.02.2021. За сутки в Армении подтверждено 196 новых случаев заражения коронавирусом
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 196 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 2574 тестах), выздоровели 236 человек.
За минувшие сутки скончались 6 пациентов с коронавирусом, 2 из них, согласно сообщению Минздрава РА, по причине другой болезни.
По положению на 11:00 среды, 10 февраля, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 168496. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 160405 человек. Число случаев с летальным исходом составило 3130.
Зарегистрированы также случаи смерти, когда у пациентов был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 786.
Фактически на лечении на данный момент находится 4175 пациентов. В общей сложности было проведено 671038 тестирований.