Ռուբեն Մելիքյան. Գուրգենին չկապել նզովյալ մարդկանց շրջանակների հետ
Արցախի նախկին ՄԻՊ Ռուբեն Մելիքյանն անդրադարձել է Արցախում գլխավոր դատախազի պաշտոնում առաջադրված թեկնածուի վերաբերյալ քննարկումներին, ներկայացրել իր ունեցած ինֆորմացիան.
«Արցախի Հանրապետության գլխավոր դատախազի պաշտոնում ներկայացվել է Գուրգեն Ներսիսյանի թեկնածությունը, և վաղն Ազգային ժողովը կքննարկի և որոշում կկայացնի նրա թեկնածության կապակցությամբ։
Այս հանգամանքը բնականորեն տեղեկատվական առիթ է դարձել Երևանյան լրատվականներին՝ Գուրգեն Ներսիսյանին սրա-նրա «մարդը» հայտարարելու համար։ Աչքովս ընկավ մի հրապարակում, որում Գուրգենին նույնիսկ հայտարարում էին մի Երևանյան «բարևազուրկ» սոռոսականի հովանավորյալը։
Իհարկե, Գուրգենին չճանաչողները ինչ-որ տեղ երևի կարող են նման կերպ մտածել, սակայն ճանաչողների համար դա ծայրահեղ զավեշտալի է հնչում։ Ճանաչողներից մեկն էլ ես եմ ու վկայում եմ, որ Գուրգենն այն քիչ մարդկանցից է, որ ինքն իրեն վտանգելով՝ փաստահավաքություն էր իրականացնում թե՛ երրորդ պատերազմի և թե՛ ապրիլյանի ընթացքում։
Մեծ նվիրումով ու առանց որևէ ակնկալիքի։ Գուրգենը նաև բարձր որակավորում ունեցող իրավաբան է և շատ պարկեշտ մարդ։
Ուստի լրատվամիջոցներին խնդրում եմ Գուրգենին չկապել նզովյալ մարդկանց շրջանակների հետ։ Գուրգենին էլ մաղթում եմ ամուր նյարդեր»։

Рубен Меликян: Не ассоциируйте Гургена с кругом проклятых людей
Бывший Защитник прав человека Арцаха Рубен Меликян коснулся обсуждений вокруг кандидатуры, выдвинутую на должность генерального прокурора Арцаха, представил имеющуюся у него информацию.
«На должность генерального прокурора Республики Арцах выдвинут Гурген Нерсисян, и завтра Национальное собрание обсудит и примет решение по его кандидатуре.
Это обстоятельство, естественно, стало информационным поводом для Ереванских СМИ объявить Гургена Нерсисяна «человеком» того или иного. Я заметил, что на одной из площади Гургена даже объявили находящимся под спонсорством «не приветствуемого» ереванского соросовца.
Конечно, те, кто не знаком с Гургена, могут где-то так думать, но для тех, кто его знает, это звучит крайне нелепо. Я один из тех, кто знаком с Гургеном, и свидетельствую, что Гурген - один из немногих, кто, рискуя собой, проводил установление фактов как во время недавней Арцахской войны, так и в Апрельской.
С большой преданностью и без всяких ожиданий. Гурген также высококвалифицированный юрист и очень порядочный человек.
Поэтому прошу СМИ не ассоциировать Гургена с кругом проклятых людей. Гургену же желаю крепких нервов».