ԱՀ նախագահն  ընդունել է «Արմաթ» ինժեներական լաբորատորիաների ծրագրի անդամներին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը փետրվարի 10-ին ընդունել է «Արմաթ» ինժեներական լաբորատորիաների ծրագրի անդամներին՝ ծրագրի ղեկավար Սեդրակ Վարդանյանի գլխավորությամբ։ Այս մասին տեղեկացնում է Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը։
Նախագահը բարձր է գնահատել «Արմաթ» ինժեներական լաբորատորիաների դերն Արցախում տեխնիկական կրթության որակի բարձրացման,  երիտասարդ սերնդի մտավոր կարողությունների զարգացման և ժամանակակից մասնագիտական հնտությունների ձեռքբերման գործում՝ հույս հայտնելով, որ վերջին տարիներին ձևավորված համագործակցությունը կկրի շարունակական բնույթ։
Հանդիպմանը քննարկվել են Արցախում «Արմաթ» ինժեներական լաբորատորիաների ցանցի ընդլայմանը, մի շարք նոր կրթական ծրագրերի և նախաձեռնությունների իրականացմանն առնչվող հարցեր։

Artsakh Republic President Arayik Harutyunyan received on Wednesday the members of Armath engineering laboratories, headed by Armath Project Manager Sedrak Vardanyan, the information department at the President's Office reported.
The president highlighted the role of Armath labs in increasing the quality of technological education in Artsakh, development of intellectual capacities among younger generation and the skills for moderns specialties. Harutyunyan expressed hope the cooperation established over the past years will be continuous. During the meeting, the expansion of Armath laboratories network, number of new educational projects and initiatives were discussed.
To note, the project of Armath engineering laboratories is initiated and implemented by the UATE. Currently, there are more than 250 Armath Engineering laboratories operating in Armenia, Artsakh, and Georgia, where more than 6,500 children receive engineering education free of charge.