11.02.2021. Կորոնավիրուսի 180 նոր դեպք է գրանցվել, 5 մարդ է մահացել
Հայաստանում երեկ կատարվել է 2500 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 180 նոր դեպք: Առողջացել է 265 մարդ: Մեկ օրում գրանցվել է մահվան 5 դեպք:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, փետրվարի 11-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 168676 դեպք, որոնցից 160670-ն` առողջացած, 3135-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 786 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 4085 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 673538 թեստավորում:

11.02.2021. За сутки в Армении подтверждено 180 новых случаев заражения коронавирусом
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 180 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 2500 тестах), выздоровели 265 человек.
За минувшие сутки скончались 5 пациентов с коронавирусом.
По положению на 11:00 четверга, 11 февраля, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 168676. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 160670 человек. Число случаев с летальным исходом составило 3135.
Зарегистрированы также случаи смерти, когда у пациентов был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 786.
Фактически на лечении на данный момент находятся 4085 пациентов. В общей сложности было проведено 673538 тестирований.