Իսագուլյան. Փաշինյանը, նրա կինը, իմքայլական պատգամավորները հավասարեցված են Ռամիլ Սաֆարովին
«Այն մարդը, որ հեղաշրջման օրերին խոստանում էր, որ ժողովրդի թիկունքում ոչինչ չի անելու, հիմա ամեն ինչ անում է ժողովրդի թիկունքում»,-լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց «Ազգային անվտանգություն» կուսակցության նախագահ Գառնիկ Իսագուլյանը՝ անդրադառնալով Որոտան-Դավիթ Բեկ ճանապարհի վերաբերյալ հուշագրի տարածված տեքստին։
Նրա խոսքով, թվում է՝ Հայաստանում հեղաշրջում արել են ոչ թե քաղաքական գործիչները, այլ թուրքերն ադրբեջանցիների հետ միասին, ու «կառավորության բոլոր անդամներն անխտի հավասազոր են թուրքերին իրենց գործելաոճով, ԱԺ 89 պատգամավորները բոլորը թուրքացած են անխտիր»։
«Մենք ապրել ենք Իրանում, միշտ մեզ ասում էին՝ թուրքն ավելի լավ է, քան թուրքցածը։ Իրանում չորս դեպք էր եղել, որ հայը կրոնափոխվել էր, դրանց անվանում էին թուրքցած։ Հիմա այս մարդիկ այդ թուրքցածներ են։ Թուրքցած են նաև բոլոր այն մարմինների աշխատակիցները, որոնք ծառայում են Նիկոլ Փաշինյանին»,-ասաց Իսագուլյանը։
Իսագուլյանը համոզված է, որ Նիկոլ Փաշինյանի, նրա կնոջ, նրա պատգամավորների ու պաշտոնյաների նպատակն այն է, որ Հայաստանը որպես սուբյեկտ գոյություն չունենա, վերանա։
«Իշխանափոխությունից հետո անմիջապես լինելու է դատական գործընթաց, որից հետո Նիկոլ Փաշինյանը, նրա կնիկը, նրանց ոհմակը, ԱԺ 89 պատգամավորները հասկանում են, որ ցմահ հայտնվելու են ճաղերի հետևում։ Ուրեմն նրանց համար թիվ մեկ խնդիրը դառնում է այն, որ Հայաստանը որպես սուբյեկտ չլինի։ Նրանք ոչ միայն վաճառեցին Արցախը, այլ անելու են ամեն ինչ, որ հայկական պետականությունը վերանա, դառնա վիլայեթի կարգավիճակով»,-ասաց Իսագուլյանը՝ ավելացնելով, որ Փաշինյանը, կինը, ԱԺ իմքայլական պատգամավորները, կառավարության ներկա ու նախկին անդամները հավասարեցված են Ադրբեջձանի ազգային հերոս Ռամիլ Սաֆարովին։

Исагулян: Пашинян, его жена, депутаты фракции «Мой шаг» приравниваются к Рамилю Сафарову
«Человек, который в дни переворота обещал, что ничего не будет делать за спиной народа, теперь делает все за его спиной», - заявил журналистам председатель партии «Национальная безопасность» Гарник Исагулян, сославшись на распространенный текст меморандума касательно дороги Воротан-Давид-Бек.
По его словам, кажется, что переворот в Армении устроили не политики, а турки вместе с азербайджанцами, и «все без исключения члены правительства по своему стилю работы приравниваются к туркам, все без исключения 89 депутатов Национального собрания отуречились».
«Мы жили в Иране, нам всегда говорили, что турок лучше того, кто отуречился. В Иране было четыре случая, когда армянин сменил вероисповедание, их называли отуреченными. Теперь эти люди отуреченные. Отуречены также сотрудники всех органов, служащих Николу Пашиняну», - сказал Исагулян.
Исагулян убежден, что цель Никола Пашиняна, его жены, его депутатов и официальных лиц состоит в том, чтобы Армения как субъект не существовала, исчезла.
«Сразу после смены власти состоится судебный процесс, после которого Никол Пашинян, его жена, их банда, 89 депутатов НС понимают, что окажутся за решеткой пожизненно. Значит, проблема номер один для них - это то, что Армения не должна быть субъектом. Они не только продали Арцах, но и сделают все, чтобы уничтожить армянскую государственность и дать ей статус вилайета», - сказал Исагулян, добавив, что Пашинян, его жена, депутаты фракции «Мой шаг», действующие и бывшие члены правительства приравнены к национальному герою Азербайджана Рамилю Сафарову.