Հայաստանի, Ադրբեջանի և ՌԴ փոխվարչապետերը հանդիպել են երկրորդ անգամ
Հայաստանի Հանրապետության, Ադրբեջանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության փոխվարչապետերի համատեղ նախագահությամբ տեղի է ունեցել եռակողմ աշխատանքային խմբի հանդիպումը։ Այս մասին տեղեկացնում է ՌԴ կառավարության պաշտոնական կայք էջը։
Փետրվարի 12-ին ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը, ԱՀ փոխվարչապետ Շահին Մուստաֆաևը  և ՌԴ փոխվարչապետ Ալեքսեյ Օվերչուկը տեսակոնֆերանսի միջոցով անցկացրել են եռակողմ աշխատանքային խմբի երկրորդ հանդիպումը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է համատեղ աշխատանքի հնարավորությունը, ինչը բխում է Ադրբեջանի հանրապետության նախագահի, Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի և Ռուսաստանի Դաշնության նախագահի 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի թվագրված հայտարարության 9-րդ կետի կիրարկումից, ինչպես նաև 2021 թվականի հունվարի 11-ի հայտարարության 2-րդ, 3-րդ, 4-րդ կետերից։

Deputy Prime Ministers of Armenia, Russia and Azerbaijan held a meeting via videoconference
The tripartite working group on Nagorno Karabakh chaired by Deputy Prime Ministers of Armenia, Russia and Azerbaijan held another meeting on Friday, the press service at the Russian Government reported.
According to the source, the second meeting of Deputy Prime Minister of Armenia Mher Grigoryan, RF Deputy Prime Minister Alexei Overchuk and Azerbaijani Deputy Prime Minister Shahin Mustafa took place via videoconference.
During the meeting the possibility of the joint work was discussed as envisaged by the 9th provision  of the November 9 joint statement on Nagorno- Karabakh as well as the 2nd, 3rd and 4th provisions of the trilateral statement from January 11, 2021. The schedule of future work was agreed.