13.02.2021. Համավարակից ի վեր Հայաստանում մահացել է  3 929 կորոնավիրուսով հիվանդ
Երեկ կատարվել է կորոնավիրուսի  2704 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 192 նոր դեպք: ԱՆ փոխանցմամբ, կա 104 առողջացած և  մահվան 2 դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 789 է:
Համավարակից ի վեր, մոտ մեկ տարվա ընթացքում ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է  3 929 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Փետրվարի 13-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 169022 դեպք, որոնցից 160942-ն` առողջացած, 3140-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 4151 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 679135 թեստավորում:

13.02.2021. С начала пандемии в Армении скончались 3 929 человек с коронавирусом
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 192 новых случая заражения коронавирусом (при проведенных 2704 тестах), выздоровели 104 человека.
За минувшие сутки скончались 2 пациента с коронавирусом. Зарегистрирован 1 случай смерти, когда у пациента был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 789.
С начала пандемии в Армении, примерно за год, согласно официальным данным, скончались 3 929 человек с коронавирусом.
По положению на 11:00 субботы, 13 февраля, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 169022. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 160942 человека. Число случаев с летальным исходом составило 3140.
Фактически на лечении на данный момент находится 4151 пациент. В общей сложности было проведено 679135 тестирований.