ԱՆ. Առողջապահական համակարգը բերվել է պատրաստվածության բարձր աստիճանի
Գրանցված երկրաշարժի հետևանքով տուժածներ և ավերածություններ չկան: Հայտնում են առողջապահության նախարարությունից։
Առողջապահական համակարգը բերվել է պատրաստվածության բարձր աստիճանի: Երևանի Էրեբունի համայնքում մեկ տուն է վնասվել, մեկ քաղաքացի թեթև վնասվածք է ստացել:
«Որևէ խնդրի դեպքում կոչ ենք անում զանգահարել առողջապահության նախարարության թեժ-գիծ ծառայություն՝ 80-03 կարճ հեռախոսահամարով»,- նշում են ԱԻՆ-ից։
Հիշեցնենք, որ այսօր՝ տեղական ժամանակով ժամը 15:29-ին ԱԻՆ Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից գրանցվել է հյուսիսային լայնության 40.11⁰ և արևելյան երկայնության 44.54⁰ աշխարհագրական կոորդինատներով` Հայաստան` Երևան քաղաքից 8 կմ հարավ-արևելք, օջախի 10 կմ խորությամբ, 4.7 մագնիտուդով երկրաշարժ:
Էպիկենտրոնային գոտում ստորգետնյա ցնցման ուժգնությունը կազմել է 6-7 բալ:
Երկրաշարժը զգացվել է Երևան քաղաքում` 5-6 բալ ուժգնությամբ, Արագածոտնի, Արարատի, Շիրակի, Արմավիրի, Կոտայքի, Վայոց Ձորի մարզերում` 3-4 բալ ուժգնությամբ:

Минздрав: Система здравоохранения приведена в повышенный уровень готовности
Вследствие зарегистрированного землетрясения сообщений о жертвах или разрушениях не поступало. Сообщает Минздрав РА.
Система здравоохранения приведена в повышенный уровень готовности. В общине Эребуни Еревана был поврежден один дом, один гражданин получил легкие ранения.
«В случае возникновения каких-либо проблем, призываем вас обратиться на горячую линию Минздрава по короткому номеру 80-03», - сказали в МЧС.
Напомним, сегодня, в 15:29 по местному времени (11:29 GMT) сейсмологической сетью Территориальной службы сейсмической защиты Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Армения в 8 км к юго-востоку от города Еревана, Армения зарегистрировано землетрясение магнитудой 4,7 баллов.
Очаг землетрясения залегал на глубине 10 километров.
Географические координаты эпицентра – 40.11⁰ северной широты и 44.54⁰ восточной долготы.
По данным МЧС сила подземных толчков в эпицентре достигла 6-7 баллов.
Землетрясение ощущалось в Ереване силой в 5-6 баллов, в Арагацотнской, Араратской, Ширакской, Армавирской, Вайоц Дзорской областях с силой 3-4 балла.