15.02.2021. Կորոնավիրուսի 88 նոր դեպք է գրանցվել, 7 մարդ է մահացել
Հայաստանում երեկ կատարվել է 2802 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 88 նոր դեպք: Առողջացել է 90 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է 7 մարդ։ Նրանցից 1-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, փետրվարի 15-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 169255 դեպք, որոնցից 161105-ն` առողջացած, 3147-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս  792 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր,  ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 3939 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 4211 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 684640 թեստավորում:

15.02.2021. За сутки в Армении подтверждено 88 новых случаев заражения коронавирусом
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 88 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 2802 тестах), выздоровели 90 человек.
За минувшие сутки скончались 7 пациентов с коронавирусом, 1 из них, согласно сообщению Минздрава РА, по причине другой болезни.
По положению на 11:00 понедельника, 15 февраля, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 169255. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 161105 человек. Число случаев с летальным исходом составило 3147.
Зарегистрированы также случаи смерти, когда у пациентов был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 792.
С начала пандемии в Армении скончались 3 939 человек с коронавирусом.
Фактически на лечении на данный момент находятся 4211 пациентов. В общей сложности было проведено 684640 тестирований.