Միխայիլ Գալուստյան. Կարող եմ զանգահարել Խաբիբին ու խնդրել Պուտինի հեռախոսահամարը
Դերասան ու հումորիստ Միխայիլ Գալուստյանը խոսել է բացարձակ մարտական առաջնության (UFC) թեթև քաշային կարգի գործող չեմպիոն Խաբիբ Նուրմագոմեդովի հետ իր ծանոթության մասին: Մասնավորապես, Գալուստյանը նշել է, որ ունի մարզիկի հեռախոսահամարը, անհրաժեշտության դեպքում կարող է խնդրել կապել իրեն Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ: Այս մասին գրում է Gazeta-ն։
«Ես չգիտեմ ՝ Պուտինն ունի՞ իր հեռախոսահամարը: Համենայն դեպս, ես կարող եմ զանգահարել Խաբիբին և ասել. «տուր ինձ Վլադիմիր Վլադիմիրովիչի հեռախոսահամարը: Եղբայրաբար»: Ես ինչ-որ տեղ ունեի Նուրմագոմեդովի համարը, այո», - ասել է Գալուստյանը՝ Macarena YouTube ալիքի շոուի եթերում:
Նշվում է, որ 2018-ի հոկտեմբերին իռլանդացի Քոնոր Մաքգրեգորի նկատմամբ Նուրմագոմեդովի հաղթանակից հետո Խաբիբը հեռախոսազրույց ունեցավ Պուտինի հետ: Զրույցի ընթացքում Պուտինը մարզիկին տվել է մի համար ու ասել, որ Խաբիբը կարող է «զանգահարել ցանկացած իրավիճակում»:

Михаил Галустян: Могу позвонить Хабибу Нурмагомедову и по-братски попросить телефон Путина
Актер и юморист Михаил Галустян рассказал о своем знакомстве с действующим чемпионом легкого дивизиона Абсолютного бойцовского чемпионата (UFC) Хабибом Нурмагомедовым. В частности, Галустян отметил, что у него имеется телефонный номер спортсмена, и при необходимости он может попросить связать его с президентом России Владимиром Путиным.
«Не знаю, есть ли у Путина свой телефон. Но, как минимум, я могу позвонить Хабибу и сказать: «Дай телефон Владимира Владимировича. По-братски». У меня где-то был номер Нурмагомедова, да», — сказал Галустян в эфире шоу на YouTube-канале «Макарена».
После победы Нурмагомедова над ирландцем Конором Макгрегором в октябре 2018 года у Хабиба состоялся телефонный разговор с Путиным. В ходе беседы президент дал спортсмену номер, на который Хабиб может «позвонить в любой ситуации, если что-то пойдет не так», пишет Gazeta.