Վիրավորներին տրվող միանվագ աջակցության համար դիմումների՝ օնլայն եղանակով լրացման կարգը
ԱՀ աշխատանքի, սոցիալական և միգրացիայի հարցերի նախարարությունը ներկայացրել է ռազմական գործողությունների հետևանքով վիրավորում ստացած անձանց տրվող միանվագ աջակցության համար դիմումների՝ օնլայն եղանակով լրացման կարգը։
Այսպես, օնլայն դիմումը լրացնելու համար պետք է այցելել online.ssa.am կայքէջ, ապա ընտրել «Արցախում վիրավորում ստացած անձանց աջակցության դիմում» պատուհանը։
«Այնուհետև պետք է սեղմել «դիմումի մուտքագրում» կոճակը։ Բացված պատուհանում պետք է մուտքագրել էլ.փոստի հասցեն, ապա սեղմել «շարունակել» հրահանգը։ Բացված պատուհանում պետք է մուտքագրել էլ.փոստին եկած ստուգիչ կոդը, ապա կրկին սեղմել «շարունակել» կոճակը։
Նոր բացված էջում հայատառերով պետք է գրանցել վիրավորում ստացած անձի անունը, ազգանունը, անձը հաստատող փաստաթղթի սերիան, համարը, ապա բանկը, բանկային քարտի համարը, բջջային հեռախոսի համարը։ Իսկ վերջում պետք է սեղմել «հաստատել» կոճակը»,- ասվում է նախարարության տարածած հաղորդագրությունում։

Порядок заполнения онлайн-заявок на предоставление разовой помощи раненым
Министерство труда, социальных дел и миграции Республики Арцах представило порядок заполнения онлайн-заявок на предоставление разовой помощи лицам, получившим ранение в ходе боевых действий.
Итак, чтобы заполнить онлайн-заявку, вам необходимо зайти на сайт online.ssa.am, затем выбрать окно «Заявление о помощи лицам, получившим ранение в Арцахе».
«Затем вы должны нажать кнопку «ввести заявку». В открывшемся окне необходимо ввести адрес электронной почты, затем нажать команду «продолжить». В открывшемся окне вам необходимо ввести проверочный код, отправленный на электронную почту, затем снова нажать кнопку «продолжить».
На открывшейся странице необходимо армянскими буквами заполнить имя, фамилию, серию документа, удостоверяющего личность, получившую ранение, затем банк, номер банковской карты, номер мобильного телефона. И в конце необходимо нажать кнопку «Подтвердить»», - говорится в заявлении министерства.