Արտակ Թովմասյանը և IT ոլորտի մասնագետներն առաջ են քաշել ՀՀ  հետագա զարգացման համար անհրաժեշտ և առաջնահերթ քայլեր
14:22 18/02/2021
Արտակ Թովմասյանը և IT ոլորտի մասնագետներն առաջ են քաշել ՀՀ հետագա զարգացման համար անհրաժեշտ և առաջնահերթ քայլեր
«Թովմասյան» հիմնադրամի ղեկավար Արտակ Թովմասյանը, ով  IT ոլորտում բազմաթիվ նախագծերի հեղինակ է և ունի մեծ ներդրումներ ու բիզնես հետաքրքրություններ նշված ոլորտում, իր թիմի և IT այլ առաջատար մասնագետների հետ անցկացրել է աշխատանքային խորհրդակցություն, որի ժամանակ քննարկվել է, թե ինչպես պետության համար ապահովել առավել արդյունավետ կառավարում ու թափանցիկ մենեջմենթ, ինչպես կոռուպցիայի դեմ պայքարը դնել ինստիտուցիոնալ հիմքերի վրա, որպեսզի այդ գործընթացը կախված չլինի այս կամ այն անձի ցանկությունից։ Հիմնադրամից հայտնում են, որ աշխատանքային  քննարկումից հետո Արտակ Թովմասյանը և իր թիմի՝ IT ոլորտի մասնագետներն առաջ են քաշել Հայաստանի Հանրապետության հետագա զարգացման համար անհրաժեշտ և առաջնահերթ հետևյալ քայլերը.
ԱՌԱՋԱՏԱՐ ՏԵԽՆՈԼՈԳԻԱՆԵՐԻ ՌԱԶՄԱՎԱՐՈՒԹՅՈՒՆ՝ ԱՌԱՋԻԿԱ ՏԱՐԻՆԵՐԻ ՀԱՄԱՐ
. Պետական կառավարման համակարգի կենտրոնացված էլեկտրոնային կառավարում,
. Բարձր տեխնոլոգիաներով ռազմարդյունաբերության վերազինում,
. Որպես առաջատար տեխնոլոգիական երկիր` դիրքերի ամրապնդում,
. Կադաստրի գործառույթներում առաջատար տեխնոլոգիաների պարտադիր ներդրում եւ
կիրառում,
. Առաջատար տեխնոլոգիաների կիրառում գյուղատնտեսության ոլորտում,
. Ֆինանսատնտեսական ոլորտում առաջատար տեխնոլոգիաների համալրում,
.Կրթության ոլորտում տեխնոլոգիական արդիականացում,
. Գիտության խթանում բարձր տեխնոլոգիաներով,
.Աշխատանքի եւ աշխատուժի վերաորակավորում։
Այս կետերից յուրաքանչյուրն առավել համապարփակ կներկայացվի և կդրվի քննարկման հանրային լայն շրջանակներում:

Артак Товмасян и специалисты IT-сферы выдвинули необходимые и приоритетные шаги для развития Армении
15:14 18/02/2021
Артак Товмасян, руководитель фонда «Товмасян», автор множества проектов в IT сфере, в которой имеет крупные инвестиции и бизнес-интересы, провел встречу со своей командой и с другими ведущими IT-специалистами, в ходе которой обсуждалось, как обеспечить более эффективное руководство и прозрачное управление для государства, как поставить борьбу с коррупцией на институциональную основу, чтобы этот процесс не зависел от желания того или иного человека.
Как сообщают из фонда, после обсуждения Артак Товмасян и IT-специалисты его команды, выдвинули необходимые и приоритетные шаги для дальнейшего развития Республики Армения.