Էդ ֆելյետոնը գրելիս ոչ ոք գետինը չմտա՞վ. Վարոսյանը՝ Մեղրիի քաղաքապետին մեղադրանք առաջադրելու մասին
Հայտնի փաստաբան Երվանդ Վարոսյանը, որ նախկինում պաշտպանել է Նիկոլ Փաշինյանի շահերը, արձագանքելով Մեղրիի քաղաքապետի դեմ հարուցված քրեական գործին գրում է.
«Հիմա էլ ընկան Մեղրի համայնքի ղեկավար Մխիթար Զաքարյանի հետևից...
Դատախազությունն այսօր ֆելյետոն հրապարակեց այն մասին, թե համայնքապետի «անգործության» հետևանքով 13 տարվա ընթացքում համայնքին պատճառվել է 3․692․500 ՀՀ դրամի վնաս: Թե բա ինչ-որ մեկը հող է վարձակալել համայնքից, հետո հանձնել է ենթավարձակալությամբ ուրիշի, բլա բլա բլա, ֆլան ֆստան։
Արա՛, այ շոումեններ, մի հատ իջեք Մեղրի, հարցրեք, թե այդ տարիների ընթացքում Մխիթարն ինչեր ունի արած այդ տարածքի համար, մի հատ Մեղրու գնդի կողքով անցեք ու հարցրեք, թե մեր զինված ուժերի այդ ստորաբաժանման համար մինչև հիմա ինչ է անում համայնքի ղեկավարը, կամ պատերազմի օրերին նույն գնդի հետ միասին որտեղ էր ու ինչպես վիրավորվեց, մի զլացեք` պարզեք, թե երբ ու ով է կառուցել Նախիջևանի սահմանային դիրքեր տանող ճանապարհներն ու գցեք-բռնեք, թե դա ինչ գումարի գործ է։
Լավ, մարդ կարա՞ այս աստիճանի ազգադավ լինի։ Ախր ո՞ւմ եք ձեռ առնում, մե՞զ, թե ձե՞զ։ Լավ էդ 3 միլիոն դրամի ֆելյետոնը գրելիս ոչ ոք գետինը չմտա՞վ։ Կամ կարծում եք որևէ մեկի համար պարզ չէ՞, որ սա քաղաքական էժան պատվեր է կապված Սյունիքի համայնքապետերի հայ լինելու ու տղամարդ լինելու հետ։

Варосян об обвинении мэра Мегри: Как он не провалился под землю, когда писал этот фельетон?
Известный адвокат Ерванд Варосян, ранее защищавший интересы Никола Пашиняна, коснувшись уголовного дела, возбужденного против мэра Мегри, пишет:
«Теперь они преследуют главу мегринской общины Мхитара Закаряна ...
Прокуратура сегодня опубликовала фельетон о том, что вследствие «бездействия» главы общины, за 13 лет общине был нанесен ущерб в размере 3 692 500 драмов РА. Якобы, кто-то арендовал землю у общины, а затем сдал ее в субаренду кому-то другому, бла-бла-бла, и т.д. и т.п.
Эй, шоумены, спуститесь-ка в Мегри, спросите, что Мхитар сделал для этого района за эти годы, пройдите мимо Мегринского полка и спросите, что по сей день мэр делает для этого подразделения наших вооруженных сил, или где он был вместе с тем же полком во время войны и как получил ранение, потрудитесь, узнайте, когда и кто построил дороги, ведущие к приграничным позициям Нахичевани, и поразмыслите на какую сумму проделана работа?
Как может человек быть таким предателем? Над кем вы насмехаетесь -над нами или над собой? Как он не провалился под землю, когда писал фельетон на 3 миллиона драмов? Или вы думаете, что никому не ясно, что это дешевый политический заказ, связанный с тем, что лидеры сюникской общины армяне и мужчины?