Քաղաքապետարանում քնա՞ծ են մնացել. Տրանսպորտ չկա, ճանապարհները հայելի են
Մի քանի ժամ տեղացած ձյան պատճառով Երևանի՝ հատկապես բարձրադիր հատվածների բնակիչները աշխատանքի, դասի հասնելու խնդրի առաջ են կանգնել։
Համացանցում արված գրառումներն ու հրապարակած լուսանկարները վկայում են, որ քաղաքապետարանը փողոցների ու ճանապարհների մաքրման աշխատանքներ չի իրականացրել։
Քաղաքի գրեթե բոլոր պողոտաներում խցանումներ են, վթարներ, չի աշխատում հասարակական տրանսպորտը, ինչի հետևանքով կանգառներում մարդկանց մեծ կուտակումներ են։ Հրաշքով ավտոբուս նստած ուղևորներին ավտոբուսի վարորդն ասել է՝ վարորդները խուսափում են կամ չեն կարողանում Նոր Նորք բարձրանալ։
«Ավան, Քանաքեռ... Զեյթուն... Մոնումենտ... սարսափելի է, հայելի»։
«Մյասնիկյանն էլ է հայելի»։
Նյութի գլխավոր լուսանկարն արվել է քիչ առաջ Նոր Նորքի 2-րդ զանգվածում, Հայկի արձանին մոտ գտնվող կանգառում։

В мэрии Еревана проспали? Транспорта нет, дороги словно зеркало
Из-за длившегося несколько часов снегопада жители столицы Армении Еревана столкнулись с проблемами: добраться на работу или учебу стало настоящим испытанием.
Сделанные пользователями в армянском сегменте соцсетей записи и опубликованные фото свидетельствуют, что мэрия Еревана не осуществила работ по очистке дорог и улиц.
Практически на всех проспектах Еревана – пробки, ДТП, не работает нормально общественный транспорт, из-за чего на остановках большие скопления людей. Чудом дождавшимся автобуса пассажирам водитель сказал: водители стараются не подниматься в административный район Еревана Нор-Норк, а во многих случаях это невозможно.
Нор-Норк делится на 9 микрорайонов. «Аван, Канакер… Зейтун… Монумет… дороги словно зеркало», «Мясникян вследствие гололеда как зеркало», – пишут пользователи.
Заглавное фото материала сделано немногим ранее – на остановке во втором микрорайоне Нор-Норка, возле статуи Айка Наапета.