Սմբատ Լպուտյան. Հաղթանակներով Հայաստան ունենալու համար փետրվարի 20-ին լինել Ազատության հրապարակում
Հաղթանակներով ու ազնիվ, ապագայով Հայաստան ունենալու համար գրոսմայստեր Սմբատ Լպուտյանը բոլորին կոչ է անում փետրվարի 20-ին լինել Ազատության հրապարակում, որտեղ ժամը 15:00-ին մեկնարկելու է Հայրենիքի փրկության շարժման հանրահավաքը:
«Արդեն երկար ժամանակ է, որ ապրում եմ մեծ ցավի մեջ: Կարծում եմ՝ ամեն մի հայ նույնպես այդ ցավի մեջ է:
Ունեցանք ահռելի կորուստներ, կորցրեցինք Արցախի հիմնական մասը, այդքան երիտասարդ զոհեր, վիրավորներ: Այսօր ինչ որ կատարվում է  Սյունիքում, նույնպես մեծ անհանգստություն է առաջացնում:
Այն սուտը, որ այսօր տիրել է մեր երկրում, հայհոյանքը, որ ընդունելի չէ մեր հասարակության համար, այդ ամենը չի կարող չանհանգստացնել որևէ մի քաղաքացու:  Դա է պատճառը, որ ես ուզում եմ փետրվարի 20-ին ներկա լինել հանրահավաքին: Բոլորին կանեմ եմ անում»,- ասում է Ս. Լպուտյանը:

Смбат Лпутян: Для будущих побед Армении призываю 20 февраля в 15:00 быть на Площади Свободы в Ереване
Для будущих побед и имеющего будущее Армении гроссмейстер Смбат Лпутян призывает всех 20 февраля в 15:00 быть на Площади Свободы в Ереване, где пройдет митинг требующего отставки Никола Пашиняна с поста премьера Армении Движения за спасение Родины.
«Уже долгое время, как я живу в большой боли. Думаю, эту боль испытывает каждый армянин.
Мы понесли огромные потери, потеряли основную часть Арцаха, столько молодых людей погибли, получили ранения. Происходящее сегодня в Сюнике также вызывает большую обеспокоенность.
Царящая сегодня в нашей стране ложь, звучащие оскорбления, что не подобает нашему народу, не может не вызывать обеспокоенности у любого из граждан. В этом причина, что я хочу 20 февраля присутствовать на митинге», – отметил он.