Փաստաբան. Արա Սաղաթելյանը բերման է ենթարկվել Ազգային անվտանգության ծառայություն
«Քիչ առաջ ՀՀ ԱԱԾ աշխատակիցներն ավարտեցին վստահորդիս՝ ՀՀ Ազգային ժողովի աշխատակազմի նախկին ղեկավար Արա Սաղաթելյանի աշխատասենյակի և հարակից երկու այլ աշխատասենյակների խուզարկությունը։ Չնայած որ խուզարկվել է երեք աշխատասենյակ, որպես հիմք ներկայացվել է ոչ թե դատարանի, այլ`քննիչի կողմից կայացված որոշում, այսինքն ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքի 6-րդ հոդվածի 46-րդ կետի համաձայն` բնակարանին հավասարեցված անձնական աշխատասենյակը խուզարկվել առանց դատարանի որոշման, ինչը ՀՀ Սահմանադրության և ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքի կոպիտ խախտում է:
Այս «խուզարկության» ավարտից հետո վստահորդս՝ Արա Սաղաթելյանը, բերման է ենթարկվել Ազգային անվտանգության ծառայություն։

Адвокат: Ара Сагателян подвергнут приводу в СНБ Армении
Сотрудники Службы национальной безопасности Армении подвергли приводу бывшего руководителя аппарата Национального Собрания Ара Сагателяна. Об этом сообщил на своей странице в Facebook адвокат Сагателяна – Акоп Енокян.
«Немногим ранее сотрудники СНБ РА завершили обыск в кабинете бывшего руководителя аппарата парламента Ара Сагателяна и обыски в двух смежных кабинетах.
Несмотря на то, что обыск был проведен в трех кабинетах, в качестве основания был представлен не ордер суда, а принятое следователем решение.
То есть обыск в приравненном квартире личном кабинете без санкции суда является, согласно п. 46 ст.6 Уголовно-процессуального кодекса РА, грубым нарушением Уголовно-процессуального кодекса и Конституции РА.
После завершения этого «обыска» Ара Сагателян был подвергнут приводу в СНБ.
О других нарушениях в рамках этого возбужденного политического дела сообщу в дальнейшем», – отметил адвокат.