19.02.2021. Կորոնավիրուսի 191 նոր դեպք է գրանցվել, ևս 5 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 2931 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 191 նոր դեպք: Առողջացել է 213 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 5 մարդ: Նրանցից 3-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
Ան ներկայացրած տվյալներով, փետրվարի 19-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 170011 դեպք, որոնցից 161790-ն` առողջացած, 3158-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս  797 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր,  ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 3955 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 4266 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 697288 թեստավորում:

19.02.2021. За сутки в Армении подтвержден 191 новый случай заражения коронавирусом
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтвержден 191 новый случай заражения коронавирусом (при проведенном 2931 тесте), выздоровели 213 человек.
За минувшие сутки скончались 5 пациентов с коронавирусом, 3 из них, согласно сообщению Минздрава РА, по причине другой болезни.
По положению на 11:00 пятницы, 19 февраля, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 170011. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 161790 человек. Число случаев с летальным исходом составило 3158.
Зарегистрированы также случаи смерти, когда у пациентов был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 797.
С начала пандемии в Армении скончались 3 955 человек с коронавирусом.
Фактически на лечении на данный момент находятся 4266 пациентов. В общей сложности было проведено 697288 тестирований.