Տատիկների կերպարանափոխված երիտասարդ կանայք ԱՄՆ-ում փորձել են պատվաստվել կորոնավիրուսի դեմ
Ամերիկյան Ֆլորիդա նահանգի 34 և 44 տարեկան երկու բնակիչ տարեց կանանց նման են հագնվել կորոնավիրուսի պատվաստանյութի երկրորդ չափաբաժինը ստանալու համար, սակայն բժիշկները մերժել են նրանց: Այդ մասին հայտնել է WKMG-TV- ն:
«ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ՝ դեպքը տեղի է ունեցել չորեքշաբթի Օրենջի շրջանում: Պետական առողջապահության վարչության խոսնակ Ռաուլ Պինոյի խոսքերով՝ պատվաստումներ կատարող մասնագետները նկատել են, որ կանայք «զվարճալի տեսք ունեն» ու թույլ չեն տվել պատվաստվել: Նրանց պատվաստումների քարտերը վավեր էին, բայց անձնական վկայականի և վարորդական իրավունքի հետ կապված որոշ խնդիրներ կային:
«Երեկ իմացանք, որ պառավների պես հագնված երկու երիտասարդ կին է եկել պատվաստումների կենտրոն` երկրորդ անգամ պատվաստվելու համար: Ես չգիտեմ, թե ինչպես են կարողացել խուսափել բացահայտումից առաջին անգամ, բայց նրանք եկել էին երկրորդ անգամ պատվաստվելու: Գլխարկներ, ձեռնոցներ, ակնոցներ, ամեն ինչ կար և նրանք երևի 20 տարեկանից բարձր կլինեին»,- հինգշաբթի օրը ճեպազրույցի ժամանակ ասել է Պինոն:
Նրա խոսքով, դեռ հայտնի չէ, թե կանայք պատվաստանյութի առաջին չափաբաժինն արդյո՞ք ստացել են: Այս հարցով հետաքննություն է տարվում: Դեպքի վայր ժամանած շրջանի շերիֆի գրասենյակի ներկայացուցիչները կանանց զգուշացրել են ուրիշի սեփական տարածք ներխուժելու մասին: Դեպքից հետո պատվաստումների կենտրոնում ուժեղացվել է անվտանգությունը: Ըստ Պինոյի՝ այս կենտրոնում մասնագետներն ամեն օր 65 տարեկանից բարձր շուրջ 2.5 հազար մարդու են պատվաստում:

США: женщины нарядились старушками, чтобы привиться от коронавируса
Две жительницы американского штата Флорида в возрасте 34 и 44 лет оделись как пожилые женщины, чтобы получить вторую дозу вакцины от коронавируса, но медики отказали им, сообщает телеканал WKMG-TV.
Как передает РИА Новости, инцидент произошел в среду в округе Орандж. Как сообщил представитель управления штата по здравоохранению Рауль Пино, специалисты, которые делают прививки, заметили, что женщины "выглядят забавно", и не допустили их к вакцинации. По его словам, их карты вакцинации были действующими, но обнаружились "некоторые проблемы с удостоверением личности и водительскими правами".
"Вчера мы узнали, что две молодые женщины пришли (в центр вакцинации – Прим. ред.) одетые как бабушки, чтобы привиться второй раз. Не знаю, как им удалось избежать (задержания – Прим. ред.) в первый раз, но они пришли получить прививку. Шляпки, перчатки, очки – все это было, им, вероятно, было за 20", - сказал Пино на брифинге в четверг.
По его словам, пока неизвестно, получили ли женщины первую дозу вакцины. По этому вопросу проводится расследование. Прибывшие на место происшествия представители офиса шерифа округа выдали женщинам предупреждение о вторжении в чужие владения. После инцидента в центре вакцинации была усилена охрана. По словам Пино, в этом центре специалисты ежедневно вводят около 2,5 тысячи прививок людям в возрасте 65 лет и старше.