Փաշինյանի հրաժարականը պահանջող քաղաքացիներն ու քաղաքական գործիչները շարժվեցին չորս ուղղություններով
Ազատության հրապարակում Հայրենիքի փրկության շարժման հանրահավաքի ընթացքում ՀՅԴ ԳՄ անդամ, շարժման համակարգող Իշխան Սաղաթելյանը հայտարարեց, որ փետրվարի 20-ը շարժման նոր սկզբն է ու նոր էջ են բացում հայ ժողովրդի  պատմության մեջ։
«Իշխանությանը հեռացնելու համար համաժողովրդական պահանջը պետք է դարձնենք համաժողովրդական պայքար։ Այսօրվանից սկսած Նիկոլն ու Նիկոլի իշխանությունը օր ու արև չպետք է ունենենա Հայաստանում»,- նշեց նա։
Ի. Սաղաթելյանը հայտնեց, որ այսօրվանից սկսում են նոն-ստոպ բողոքի զանգվածային ակցիաներ։
Նա դիմելով հավաքաված քաղաքացիներին՝ ասաց, որ բաժանվում են չորս ուղղությամբ ու շարժվում այդ ուղղություններով։
«4 ուղղությամբ կշարունակենք մեր անհնազանդության ակցիաները՝ այս իշխանություններին ցույց տալու իրենց հեռացման պահանջը։ Քանի Նիկոլը կա, մեր երկրում կայունություն, խաղաղություն, հանգստություն չի լինելու»,- ասաց Ի. Սաղաթելյանը։

Граждане и политические деятели, требующие отставки Пашиняна, двинулись по четырем направлениям
На площади Свободы на митинге Движения за спасение Родины координатор движения, член Верховного Совета АРФД Ишхан Сагателян заявил, что 20 февраля - новое начало движения, и они открывают новую страницу в истории армянского народа.
«Чтобы сместить правительство, мы должны превратить общенациональное требование в общенациональную борьбу. Начиная с сегодняшнего дня Никола и правительство Никола не должно знать ни минуты покоя в Армении», - сказал он.
И. Сагателян сказал, что с сегодняшнего дня начинаются массовые нон-стоп акции протеста.
Обращаясь к собравшимся гражданам, он сказал, что они разделяются по четырем направлениям.
«Мы продолжим наши акции неповиновения по 4 направлениям, чтобы представить этим властям требование уйти. Пока существует Никол, в нашей стране не будет стабильности, мира, спокойствия», - сказал И. Сагателян.