20.02.2021. Կորոնավիրուսի 223 նոր դեպք է գրանցվել, ևս 3 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 3509 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 223 նոր դեպք: Առողջացել է 113 հիվանդ։ Մեկ օրում մահացել է 3 մարդ։ Նրանցից 2-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, փետրվարի 20-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 170234 դեպք, որոնցից 161903-ն` առողջացած, 3159-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս  799 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր,  ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 3958 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 4373 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 700797 թեստավորում:

20.02.2021. За сутки в Армении подтверждено 223 новых случая заражения коронавирусом
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 223 новых случая заражения коронавирусом (при проведенных 3509 тестах), выздоровели 113 человек.
За минувшие сутки скончались 3 пациента с коронавирусом, 2 из них, согласно сообщению Минздрава РА, по причине другой болезни.
По положению на 11:00 субботы, 20 февраля, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 170234. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 161903 человека. Число случаев с летальным исходом составило 3159.
Зарегистрированы также случаи смерти, когда у пациентов был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 799.
С начала пандемии в Армении, согласно официальным данным, скончались 3 958 человек с коронавирусом.
Фактически на лечении на данный момент находятся 4373 пациента. В общей сложности было проведено 700797 тестирований.