Արցախում մեկ օրում հաստատվել է կորոնավիրուսի 1 դեպք
Արցախում փետրվարի 19-ին կատարվել է 26 թեստավորում, որի արդյունքում գրանցվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1 դեպք։ Արցախի առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում  1 վարակակիր, իսկ  թեթև ձևերը ամբուլատոր բուժում են ստանում տնային պայմաններում:
Արցախում 2021 թվականին  կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 2928 քաղաքացու հետազոտություն, որից  500-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։
Արցախի Հանրապետությունում, ընդհանուր առմամբ, հաստատվել  է կորոնավիրուսային հիվանդության 2384 դեպք: Կատարվել է 20 376 թեստավորում:

Согласно предоставленным министерством здравоохранения Арцаха данным, в Арцахе за сутки подтвержден 1 новый случай коронавируса.
В пятницу, 19 февраля, в Арцахе (Нагорно-Карабахской Республике (НКР)) было проведено 26 тестов, из которых 1 оказался с положительным результатом.
От коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получает 1 человек, пациенты с легкими формами получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
В общей сложности в Арцахе в 2021 году COVID-19 подтвержден у 500 человек, с начала пандемии – 2384 случая заражения. Проведено 20 276 тестирований.