Սոպրանո Գոհար Հակոբյանը Մինսկում կներկայացնի հայ կոմպոզիտորների ստեղծագործություններ
Ճանաչված սոպրանո Գոհար Հակոբյանը մենահամերգով հանդես կգա Մինսկում՝ ներկայացնելով ոչ միայն արտասահմանցի, այլև հայ կոմպոզիտորների գործեր:
Փետրվարի 27-ին Մինսկի Верхний город համերգասրահում կկայանա «Երաժշտության հանդեպ սրբազան սեր» խորագիրը կրող համերգը, որին կհնչեն Կոմիտասի, Բաբաջանյանի, Ավետիսյանի, Բելինիի, Պուչինիի, Դոնիցետիի, Շուբերտի, Պուլենկի և այլ կոմպոզիտորների ստեղծագործություններ:
Տարածված հաղորդագրության համաձայն, համերգի ընթացքում սոպրանոյին կնվագակցեն պրոֆեսիոնալ երաժիշտներ, բազմաթիվ միջազգային մրցույթների և փառատոնների դափնեկիրներ:
Գոհար Հակոբյանը ներկայումս բնակվում է Մինսկում: 2010-16 թթ. սովորել է Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայում: Բազմաթիվ միջազգային մրցույթների դափնեկիր է: 2017-ին Բելառուսում տեղի է ունեցել Գոհար Հակոբյանի առաջին մենահամերգը: Այն կրում էր «Музыка души» խորագիրը, և անցավ մեծ հաջողությամբ:
2018 թ. դեկտեմբերին «Արամ Խաչատրյան» համերգասրահում՝ Նարինե Զարիֆյանի ստեղծագործական գործունեության 40-ամյակին նվիրված մեծամասշտաբ համերգի ընթացքում ելույթ է ունեցել Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի և դիրիժոր Էդուարդ Թոփչյանի հետ: Գոհար Հակոբյանը հանրությանը ներկայացրել էր իր «Աղոթք» ստեղծագործությունը, որի հեղինակը կոմպոզիտոր Նարինե Զարիֆյանն է:

Сопрано Гоар Акопян представит на концерте в Минске произведения армянских композиторов
Известная сопрано Гоар Акопян даст сольный концерт в Минске, представив произведения не только зарубежных, но и армянских композиторов. 27 февраля, в концертном зале Верхний город, Минск состоится сольный концерт «...Святая к Музыке Любовь...» где прозвучат произведения Комитаса, А. Бабаджаняна, Х.Аветисяна, В. Белинни, Дж. Пуччини, Г. Доницетти, Ф. Шуберта, Ф. Пуленка и др. Гоар выступит под сопровождение профессиональных музыкантов, лауреатов международных конкурсов и фестивалей.
В настоящее время Гоар Акопян проживает в Минске. С 2010-2016 года обучалась в Ереванской государственной консерватории им. Комитаса. Гоар Акопян лауреат международных вокальных конкурсов.
В 2017 году в Минске состоялся первый сольный концерт Гоар Акопян под названием «Музыка души».
В декабре 2018-го в концертном зале имени Арама Хачатуряна 14 декабря во время масштабного концерта, посвященного 40-летию творчества Нарине Зарифян Гоар выступила под аккомпанемент Национального филармонического оркестра Армении и дирижера Эдуарда Топчяна. Гоар Акопян представила публике свою произведение «Աղոթք» («Молитва»), автором которой является композитор Нарине Зарифян.