Ստեփանակերտում երիտասարդներն ակցիա են իրականացրել Ժաննա Անդրեասյանի այցի հետ կապված
Ստեփանակերտի Վահրամ Փափազյանի Անվան Պետական Դրամատիկական Թատրոնի դերասան, լուսանկարիչ Դավիթ Ղահրամանյանը գրում է.
«Քիչ առաջ Ստեփանակերտում մի խումբ երիտասարդներ ակցիա են իրականացրել համար 1 միջնակարգ դպրոցի դիմաց, որտեղ կայանում էր հանդիպում ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության պատվիրակության և  Արցախի դպրոցների տնօրենների միջև՝ ԱՀ ԿԳՄՍ նախարի ներկայությամբ:
Հանդիպմանը ներկա էր նաև ՀՀ ԿԳՄՍ փոխնախարար՝ Ժաննա Անդրեասյանը, ով նժդեհյան գաղափարախոսությունը համարում է ֆաշիստական:
Երիտասարդները պահանջում էին պարզաբանում Ժաննա Անդրեասյանից, սակայն նա հանդիպումից անմիջապես հետո նստեց ավտոմեքենան և հրաժարվեց դուրս գալ:

В Степанакерте молодые люди провели акцию протеста в связи с визитом Жанны Андреасян
Актер Государственного драматического театра имени Ваграма Папазяна в Степанакерте, фотограф Давид Каграманян на своей странице в соцсети Facebook написал:
«Немногим ранее в Степанакерте группа молодых людей провела акцию перед средней школой №1, где в присутствии министра образования, науки, культуры и спорта Республики Арцах проходила встреча делегации Минобрнауки РА с директорами школ Арцаха.
На встрече также присутствовала заместитель министра ОНКС РА Жанна Андреасян, которая считает идеологию Нжде фашистской.
Молодые люди требовали разъяснений от Жанны Андреасян, но она сразу же после встречи села в машину и отказалась выходить.