Միջադեպ Ազատության հրապարակում ՝ Փաշինյանի աջակիցը վիրավորել է քաղաքացիներին
Ազատության հրապարակում Վազգեն Մանուկյանի՝ քաղաքացիների հետ հերթական հանդիպման ժամանակ Փաշինյանի աջակից մի կին վիրավորել է տարեց մարդու՝ անվանելով նրան «հազար դրամով եկած» ։
«Եկել ինձ անվանում է «1000 դրամով եկած»,-ասաց Ազատության հրապարակ եկած քաղաքացին։
Ծագած վեճի վերաբերյալ Yerkir.am-ի թղթակիցը փորձել է մեկնաբանություն ստանալ տիկնոջից, որը մեկնաբանության փոխարեն հարվածել է Yerkir.am-ի թղթակցի տեսախցիկին և հայհոյել:
Փաստի առիթով Yerkir.am-ի թղթակիցը բողոք է ներկայացրել ոստիկաններին, որոնք Փաշինյանի աջակից կնոջն ու թղթակից Լիա Սարգսյանին հրավիրել են ոստիկանության բաժանմունք: Լիա Սարգսյանը պատրաստվում է հաղորդում ներկայացնել հանցագործության մասին:

Инцидент на Площади Свободы: сторонница Пашиняна оскорбила граждан
Во время очередной встречи кандидата в премьер-министры Армении от Движения за спасение Родины Вазгена Манукяна с гражданами на Площади Свободы в Ереване женщина-сторонница Никола Пашиняна оскорбила пожилого человека, назвав его «пришедшим на встречу в обмен на тысячу драмов».
«Подошла и называет меня «пришедшим за 1000 драмов»», – посетовал он.
Корреспондент Yerkir.am попыталась получить комментарий по поводу спора у женщины, которая вместо комментария ударила по камере СМИ и озвучила ругательства.
Корреспондент Yerkir.am в связи с инцидентом подала жалобу в полицию, которая и женщину, и корреспондента Лию Саркисян пригласила в отделение. Лия Саркисян собирается заявить о преступлении.