Tesla-ի բաժնետոմսերի արժեքի անկման պատճառով ամերիկացի գործարար՝ Tesla և SpaceX ընկերությունների ղեկավար Իլոն Մասկի կարողությունները նվազել է գրեթե 14 միլիարդ դոլարով: Bloomberg-ի տարածա տեղեկությունը փոխանցում է «Գազետա ռու»-ն:
Մասկի կարողությունը գնահատվում է 176 միլիարդ դոլար, նա այժմ զբաղեցնում է աշխարհի ամենահարուստ մարդկանց վարկանիշային սանդղակի երկրորդ հորիզոնականը: Նշվում է, որ փետրվարի 24-ին կայացած աճուրդում Tesla-ի բաժնետոմսերի արժեքի գրեթե 8,06% նվազման արդյունքում ձեռնարկատերը կորցրել է 13,6 միլիարդ դոլար:
Այժմ աշխարհի ամենահարուստ մարդկանց վարկանիշային ցուցակը գլխավորում է Amazon ամերիկյան կորպորացիայի հիմնադիր Ջեֆ Բեզոսը՝ 180 միլիարդ դոլարով:
Մինչ այդ հաղորդվել էր, որ Մասկը բիթքոինի անկումից հետո կորցրել էր 15 միլիարդ դոլար և ամենահարուստ մարդու կարգավիճակը:

Илон Маск обеднел почти на $14 млрд за сутки
Состояние американского бизнесмена Илона Маска, возглавляющего компании Tesla и SpaceX, снизилось почти на $14 млрд из-за падения стоимости акций Tesla. Об этом сообщает Bloomberg.
Как пишет gazeta.ru, состояние Маска оценивается в $176 млрд, в настоящее время он занимает вторую строчку составляемого агентством рейтинга богатейших людей мира. Отмечается, что предприниматель потерял $13,6 млрд в результате снижения стоимости акций Tesla почти на 8,06% на торгах 24 февраля.
Сейчас рейтинг самых богатых людей в мире возглавляет основатель американской корпорации Amazon Джефф Безос с $180 млрд.