Արա Հակոբյան. Սրանք աջակցում են մեր թշնամիներին, համագործակցում են մեր թշնամիների հետ
«ՀՀ ԶՈu գլխավոր շտաբի հայտարարությամբ բանակն ասում է հետևյալը, որ Փաշինյանը, իրեն աջակցող հանցակից խմբի իշխանությունը անհամատեղելի են Հայաստանի անվտանգության հետ, անվտանգության պաշտպանության և պահպանման հետ»,- Փաշինյանի պահանջով Հայրենիքի փրկության շարժման երթի ժամանակ ասաց «Ազգային օրակարգ» կուսակցության խորհրդի նախագահ Արա Հակոբյանը:
Նա ընդգծեց՝ իրենք, մեր բանակը չեն կարող պաշտպանել մեր սահմանները, մեր ժողովրդին ու մեր հայրենիքը, քանի սրանք գտնվում են իշխանության ղեկին:
«Սրանք խանգարում են, աջակցում են մեր թշնամիներին, համագործակցում են մեր թշնամիների հետ: Ուրեմն մեր երկրի ապագայի համար անհրաժեշտ է մեկ նախապայման ու պետք է ապահովել այդ նախապայմանը՝ Փաշինյանի և իր հանցակից խմբի հեռացումը»,- ասաց Ա. Հակոբյանը:
Նա դիմեց երթի մասնակիցներին ուղեկցող ոստիկաններին, ԱԱԾ աշխատակիցներին, նաև դատախազության աշխատակիցներին, որ իրենց վրա չվերցնեն թշնամու մեղքը, պատասխանատվությունը, ծառայեն Հայաստանին, ոչ թե Փաշինյանին ու նրա հանցակից խմբին, միանան իրենց ու միասին կառուցեն ապագա Հայաստանը՝ առանց Նիկոլ Փաշինյանի ու իր հանցախմբի:

Ara Hakobyan: Authorities support our enemies, cooperate with them
The statement of the General Staff of Armenia's Armed Forces is about the fact that Pashinyan and his government are incompatible with Armenia's security, and its protection," the Chairman of "National Agenda" party Ara Hakobyan stated on Friday during the protest march organised by the opposition Homeland Salvation Movement.
Ara Hakobyan stressed that the army cannot defend the borders of the country and the security of the people remains vulnerable as long as the current leaders are in office.
"The authorities disrupt, as they support our enemies, cooperate with them. The future of our country requires one precondition to be ensured - the removal of Pashinyan and accomplices of his regime," said Hakobyan.
He appealed to the law enforcement officers accompanying the march as well as the officers of the Prosecutor's Office to join the rally, free themselves from the guilt and responsibility of the enemy, serve Armenia not Pashinyan and his team for the sake of the country's future without Nikol and his criminal regime.