26.02.2021. Կորոնավիրուսի 283 նոր դեպք է գրանցվել, ևս 8 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 3947 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 283 նոր դեպք: Առողջացել է 181 հիվանդ: Մեկ օրում մահացել է 8 մարդ: Նրանցից 4-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, փետրվարի 26-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 171510 դեպք, որոնցից 163165-ն` առողջացած, 3183-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս  813 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր,  ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 3996 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 4349 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 720629 թեստավորում:

26.02.2021. За сутки в Армении подтверждено 283 новых случая заражения коронавирусом
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 283 новых случая заражения коронавирусом (при проведенных 3947 тестах), выздоровел 181 человек.
За минувшие сутки скончались 8 пациентов с коронавирусом, 4 из них, согласно сообщению Минздрава Армении, по причине другой болезни.
По положению на 11:00 пятницы, 26 февраля, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 171510. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 163165 человек. Число случаев с летальным исходом составило 3183.
Зарегистрированы также случаи смерти, когда у пациентов был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 813.
С начала пандемии, по официальным данным, в Армении скончались 3 996 человек с коронавирусом.
Фактически на лечении на данный момент находятся 4349 пациентов. В общей сложности было проведено 720629 тестирований.