«Բարսելոնայի» գլխավոր մարզիչն արյունահոսության պատճառով դադարեցրել է  ասուլիսը
«Բարսելոնա» ֆուտբոլային ակումբի գլխավոր մարզիչ Ռոնալդ Կումանն առողջական խնդիրների պատճառով ստիպված է եղել ժամանակից շուտ ավարտել սպանական պրեմիեր լիգայի 25-րդ տուրի «Սևիլիա»-ի հետ խաղից առաջ կազմակերպված ասուլիսը: Ըստ Daily Mail-ի՝ միջոցառման ժամանակ 57-ամյա մասնագետի քթից արյուն է հոսել:
Սկզբում կապտանռնագույնների մարզիչը մամուլի ասուլիսին զուգահեռ փորձել է ինքնուրույն դադարեցնել արյունահոսությունը, բայց նրան չի հաջողվել և Կումանը ստիպված ընդհատել է խոսքը, հայտնում է «Գազետա ռու»-ն:
Հոլանդացի մարզչի մոտ սա առաջին անգամը չէ: Բարսելոնայում Կումանի քթից արյունահոսությունը կապում են մասնագետի ընդունած դեղորայքի կողմնակի ազդեցության հետ: Նա անցյալ տարի սրտի կաթվածից հետո ենթարկվել էր վիրահատության:
«Սևիլիա»-«Բարսելոնա» հանդիպումը կկայանա փետրվարի 27-ին: Թիմերը հարևան են մրցաշարային աղյուսակում: Կապտանռնագույնները 50 միավորով երրորդ տեղում են, անդալուսցիները երկու միավորով են հետ մնում «Բարսելոնա»-ից:

Тренер «Барселоны» досрочно завершил пресс-конференцию из-за кровотечения
Главный тренер «Барселоны» Рональд Куман из-за проблем со здоровьем был вынужден досрочно завершить пресс-конференцию перед матчем 25-го тура испанской Примеры с «Севильей». Как сообщает Daily Mail, у 57-летнего специалиста во время мероприятия пошла кровь из носа.
Отмечается, что сначала наставник сине-гранатовых вел пресс-конференцию, пытаясь одновременно с этим самостоятельно остановить кровотечение, однако этого ему добиться не удалось, и Куман был вынужден прекратить свое выступление.
Для голландского тренера это уже не первый подобный случай. В «Барселоне» носовое кровотечение у Кумана связывают с побочным эффектом, который происходит из-за лекарств, принимаемых специалистом. В прошлом году ему была сделана операция на сердце после сердечного приступа.
Матч «Севилья» — «Барселона» состоится 27 февраля. Перед очной встречей команды являются соседями по турнирной таблице. Сине-гранатовые с 50 очками занимают третье место, андалусийцы отстают от «Барсы» на два балла.