Ալիևի հերթական թվիթագրոհը Հայաստանի ու Արցախի դեմ
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը, որը Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությունը համարում է լուծված, խնդիրն էլ փակված, գրառումներ է կատարել թվիթերում։
«Ադրբեջանում միակ պաշտոնական լեզուն ադրբեջաներենն է։ Այդ իսկ պատճառով, ոչ մի այլ լեզու չի կարող պաշտոնական կարգավիճակ ունենալ Ադրբեջանի տարածքում»,- գրել է Ալիևը։
Այս գրառմամբ Ալիևը «դեմ է» արտահայտվում Արցախում ռուսերենին՝ պաշտոնական լեզվի կարգավիճակ տալու նախաձեռնությանը՝ այն համարելով «իր տարածք»։
Ալիևի թվիթերագրոհն այսքանով չի ավարտվում։
Ալիևը հայտարարում է, թե «պատրաստ են ցանկացած ձևի ինտեգրացիայի այն հատվածներում, որտեղ այսօր տեղակայված են ռուս խաղաղապահները։ Այնտեղ այդքան էլ շատ մարդ չի ապրում»։ Ըստ Ալիևի մինչև պատերազմ այնտեղ ապրել է մոտ 60 հազար մարդ։
Հաջորդ թվիթով Ալիևն ասում է, թե «ոչ մեկի մոտ չպետք է կասկած լինի, որ ազատագրված տարածքներում քրիստոնեական հուշարձանները՝ կրոնական, մշակութային, կպահպանվեն»։
Այնուհետ սպառնում, թե «Հայաստանը վերականգնման ռեսուրս չունի՝ առանց Ադրբեջանի ու Թուրքիայի հետ համագործակցության»։

Очередная атака Алиева в Twitter на Армению и Арцах
Президент Азербайджана Ильхам Алиев, который считает нагорно-карабахский конфликт решенным, а вопрос закрытым, написал в своем Twitter:
«Азербайджанский язык - единственный официальный язык в Азербайджане. Следовательно, никакой другой язык не может иметь официального статуса на территории Азербайджана», - написал Алиев.
В этом посте Алиев «выступает против» инициативы о придании русскому языку статуса официального языка в Арцахе, считая его «своей территорией».
На этом атака Алиева в Twitter не закончилась.
Алиев заявляет, что «они готовы к любой форме интеграции в тех частях, где сегодня дислоцируются российские миротворцы. Там проживает не так много людей». По словам Алиева, до войны здесь проживало около 60 тысяч человек.
В следующем твите Алиев говорит, что «ни у кого не должно быть никаких сомнений в том, что на освобожденных территориях будут сохранены христианские памятники- религиозные и культурные».
Затем он угрожает, что «Армения не имеет ресурсов для восстановления без сотрудничества с Азербайджаном и Турцией».