Նունե Թումանյանի «2020»-ը
Հայաստանի Նկարիչների միությունում մինչև մարտի 10-ը կգործի «Գարնանային Սալոն» 2021 խորագիրը կրող ցուցահանդեսը: Ցուցահանդեսում ներկայացված են միայն միության անդամների աշխատանքները՝ գեղանկարներ, քանդակներ:
Ցուցահանդեսում ներկայացված է քանդակագործ Նունե Թումանյանի «2020» աշխատանքը՝ պատրաստված բրոնզից և օրգանական ապակուց: Panorama.am-ի հետ զրույցում արվեստագետը նախ նշեց, որ շատ բան չունի ասելու «2020»-ի մասին:
Լուսանկարը՝ Նունե Թումայանի ֆեյսբուքյան էջից:
«Քանդակը, կարծում եմ, իր մասին ինքն է խոսում: Դա իմ 2020 թվի ամփոփումն է՝ ապրածի, զգացածի, ապրումների ու հույզերի արտահայտումը: Այն, ինչ զգում եմ, բայց և ինչի մասին խոսել չեմ ուզում՝ քանդակի միջոցով եմ փոխանցում դիտողին: Հասկացողը կհասկանա...»,- ասաց Նունե Թումանյանը:

«2020»-й Нуне Туманян
Выставка «Весенний салон 2021» будет открыта в Союзе художников Армении до 10 марта. На выставке представлены только работы членов союза - живопись, скульптура.
На выставке представлена работа скульптора Нуне Туманян - «2020», из бронзы и оргстекла. В беседе с корреспондентом Panorama.am искусствовед, во-первых, сказала, что ей мало что есть сказать о «2020 году».
Фотография взята со страницы Нуне Тумаян в соцсети Facebook.
«Я думаю, что скульптура говорит сама за себя. Это итог моего 2020 года - выражение пережитого, прочувствованного, чувств и эмоций. То, что я чувствую, но и о чем я не хочу говорить, я передаю зрителю через скульптуру. Понимающий поймет ...», - сказала Нуне Туманян.