04.03.2021. Կորոնավիրուսի 491 նոր դեպք է գրանցվել, ևս 7 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 2922 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 491 նոր դեպք: Առողջացել է 179 հիվանդ: Մեկ օրում մահացել է 7 մարդ: Նրանցից 1-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, մարտի 4-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 173307 դեպք, որոնցից 164085-ն` առողջացած, 3208-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս  820 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր,  ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4028 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 5194 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 742038 թեստավորում:

04.03.2021. За сутки в Армении подтвержден 491 новый случай заражения коронавирусом
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтвержден 491 новый случай заражения коронавирусом (при проведенных 2922 тестах), выздоровели 179 человек.
За минувшие сутки скончались 7 пациентов с коронавирусом, 1 из них, согласно сообщению Минздрава Армении, по причине другой болезни.
По положению на 11:00 четверга, 4 марта, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 173307. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 164085 человек. Число случаев с летальным исходом составило 3208.
Зарегистрированы также случаи смерти, когда у пациентов был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 820.
С начала пандемии, по официальным данным, в Армении скончались 4028 человек с коронавирусом.
Фактически на лечении на данный момент находятся 5194 пациента. В общей сложности было проведено 742038 тестирований.