«Ժողովուրդ». Ոստիկանության աշխատակիցները պարգևատրվել են երկու անգամ
««Ժողովուրդ» օրաթերթին տեղեկություններ էին հասել, որ ոստիկանության աշխատակիցները այս տարի կայացած հանրահավաքներին, ցույցերին ակտիվ մասնակցություն ունենալու համար երկու անգամ պարգևավճար են ստացել:
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրավոր հարցում էր ուղարկել Ոստիկանության լրատվական ծառայություն և խնդրել տեղեկություն տրամադրել, թե վերջին ամիսների ընթացքում որքան պարգևավճար են ստացել ոստիկանության աշխատակիցները, երբ և ինչ առիթով:
Ոստիկանության լրատվական ծառայությունից, մեր հարցմանն ի պատասխան, հայտնել են, որ ՀՀ ոստիկանության ծառայողներին (աշխատողներին) 03.03.2021 թ.-ի դրությամբ հատկացվել է ամսական պարգևատրում (ս/թ հունվար ամսվա համար)՝ 718.152.586 դրամ գումարի չափով, միանվագ դրամական պարգևատրում («Պետական պաշտոններ և պետական ծառայության պաշտոններ զբաղեցնող անձանց վարձատրության մասին» օրենքի 22-րդ հոդվածի 9-րդ և 10-րդ մասերի հիման վրա)՝ 209.268.943 դրամի չափով։ Ստացվում է՝ ոստիկանության աշխատակիցները իսկապես պարգևատրվել են երկու անգամ՝ մեկ անգամ՝ հունվար ամսվա համար, մեկ անգամ էլ՝ արդեն միանվագ։

Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что служащие полиции за активное участие в митингах и демонстрациях в этом году дважды были удостоены премий.
Издание направило в полицию запрос, попросив предоставить информацию, сколько премии получили сотрудники полиции за последние месяцы, когда и по какому поводу.
В пресс-службе полиции в ответ на запрос издания сообщили, что по состоянию на 3 марта 2021 года служащим (сотрудникам) полиции была выдана месячная премия (за январь) в размере 718.152.586 драмов, единовременная денежная премия в 209.268.943 драмов (на основании части 9 и 10 статьи 22 закона «Об оплате труда лиц, занимающих государственные должности и должности государственной службы»).
Получается, что сотрудники полиции действительно были премированы два раза: один раз за январь, а другой раз – уже единовременно.