05.03.2021. Կորոնավիրուսի 442 նոր դեպք է գրանցվել, ևս 9 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 2825 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 442 նոր դեպք: Առողջացել է 378 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 9 մարդ: Նրանցից 2-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, մարտի 5-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 173749 դեպք, որոնցից 164463-ն` առողջացած, 3215-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 822 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4037 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 5249 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 744863 թեստավորում:

05.03.2021. За сутки в Армении подтверждено 442 новых случая заражения коронавирусом
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 442 новых случая заражения коронавирусом (при проведенных 2825 тестах), выздоровели 378 человек.
За минувшие сутки скончались 9 пациентов с коронавирусом, 2 из них, согласно сообщению Минздрава Армении, по причине другой болезни.
По положению на 11:00 пятницы, 5 марта, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 173749. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 164463 человек. Число случаев с летальным исходом составило 3215.
Зарегистрированы также случаи смерти, когда у пациентов был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 822.
С начала пандемии, по официальным данным, в Армении скончались 4037 человек с коронавирусом.
Фактически на лечении на данный момент находятся 5249 пациентов. В общей сложности было проведено 744863 тестирования.