Հայաստանի Հանրային հեռուստաընկերությունը հայտնում է, որ Հայաստանն այս տարի չի մասնակցի «Եվրատեսիլ» երգի միջազգային մրցույթին:
«Համապարփակ քննարկումներից և բանակցություններից հետո Հանրային հեռուստաընկերությունը հայտարարում է, որ Հայաստանն այս տարի չի մասնակցի «Եվրատեսիլ» երգի միջազգային մրցույթին:
Տեղի ունեցած իրադարձությունները, ժամանակի սղությունը և այլ օբյեկտիվ հանգամանքներ անհամադրելի են երգի մրցույթում Հայաստանի պատշաճ ներկայացման հետ»,- նշված է հայտարարության մեջ:
Համապարփակ քննարկումներից և բանակցություններից հետո Հանրային հեռուստաընկերությունը հայտարարում է, որ Հայաստանն այս տարի...

Armenia withdraws from Eurovision 2021
Armenia's public broadcaster AMPTV has announced its withdrawal from this year’s Eurovision Song Contest (ESC).
Despite best efforts AMPTV say the events that followed after the confirmation of Armenia’s participation at this year’s event have made it impossible to organize an entry in time for this month’s deadline, Eurovision TV reports.
"After careful and detailed discussions, the Public Television Company of Armenia has decided to withdraw from the Eurovision Song Contest 2021, considering the latest events, the shortness of production time as well as other objective reasons that make the proper participation of Armenia at ESC 2021 impossible,” AMPTV said.