Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության դեպք չի հաստատվել
Արցախում մարտի 5-ին կատարվել  է 35 թեստավորում, որի արդյունքում կորոնավիրուսային հիվանդության դեպք չի հաստատվել։ Արցախի առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում  5 վարակակիր, իսկ  թեթև ձևերը ամբուլատոր բուժում են ստանում տնային պայմաններում:
Արցախում 2021 թվականին  կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է  3438 քաղաքացու հետազոտություն, որից 511-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։
Արցախի Հանրապետությունում, ընդհանուր առմամբ, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2395  դեպք: Կատարվել է 20 886 թեստավորում:

В Арцахе за минувшие сутки не выявлено новых случаев заражения коронавирусом
Согласно данным министерства здравоохранения Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)), в Арцахе за минувшие сутки не выявлено новых случаев заражения коронавирусом.
Накануне, 5 марта, в Арцахе было проведено 35 тестов, в результате чего не подтверждено новых случаев заболевания коронавирусом.
Всего в Арцахе в 2021 году в лабораториях обследование  на выявление коронавируса прошли 3438 граждан,  у 511 из них тесты дали положительный результат.
В целом в Арцакхе с начала пандемии подтверждено 2395 случаев заражения COVID-19, проведено 20 886 тестов.