Արման Թաթոյանը՝ կանանց. Ձեր իրավունքների բարձր պաշտպանությամբ միայն ամրանում են պետության հիմքերը
Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը շնորհավորել է կանանց մարտի 8-ի առթիվ։ Շնորհավորական խոսքում ասված է.
Ձեր նվիրումի ու հոգատարության, ձեր էության վառ գույների շնորհիվ է աշխարհը փոխվում, դառնում ավելի բարի ու լցվում համբերությամբ:
Անգնահատելի է այն արժեքների հանդեպ ձեր դաստիարակությունը, որ ոգեշչում է արարելու ցանկությամբ, ողողում հայրենիքի ու ընտանիքի, պետության հանդեպ անձնուրաց սիրով:
Պետք է չդադարող ծրագրերով արմատավորել գիտակցումը, որ ձեր իրավունքների երաշխավորմամբ ու հավասարությամբ, ձեր իրավունքների բարձր պաշտպանությամբ միայն ամրանում են պետության հիմքերը:
Շնորհավորում եմ Մարտի 8-ը՝ կանանց միջազգային օրը»։
Սիրելի՛ կանայք, Ձեր նվիրումի ու հոգատարության, ձեր էության վառ գույների շնորհիվ է աշխարհը փոխվում, դառնում ավելի բարի...

Арман Татоян – женщинам: Только надежной защитой ваших прав укрепляются основы государства
Защитник прав человека (Омбудсмен) РА Арман Татоян поздравил женщин с Международным женским днем 8 Марта. В поздравительной речи говорится:
«Любимые женщины,
Благодаря вашей самоотдаче и заботе, ярким краскам вашей сущности мир меняется, становится добрее и наполняется терпением.
Бесценно ваше воспитание к ценностям, которые вдохновляют на желание творить, наполняют беззаветной любовью к Родине и семье, к государству.
Необходимо неустанно укоренять программами в сознании, что только гарантией и равенством ваших прав, надежной защитой ваших прав укрепляются основы государства.