Ֆրենք Փալոն․ Ադրբեջանը թույլ է տվել մարդու իրավունքների կոպիտ խախտումներ
Միացյալ Նահանգների Կոնգրեսի Հայկական հարցերով հանձնախմբի հիմնադիր համանախագահ, Նյու Ջերսիի դեմոկրատ կոնգրեսական Ֆրենք Փալոնը թվիթերում անդրադարձել է հայ ռազմագերիների, պատանդների ու զոհվածների մարմինների որոնումների խնդրին։
«Անցյալ տարվա հակամարտության ընթացքում Ադրբեջանը թույլ է տվել մարդու իրավունքների կոպիտ խախտումներ: Նրանք շարունակում են ձերբակալել հարյուրավոր հայերի՝ խախտելով միջազգային իրավունքը:
Ես անձամբ խոսել եմ Բայդենի վարչակազմի հետ` այս խնդիրները անհապաղ լուծելու համար»,- գրել է Ֆրենք Փալոնը:

Azerbaijan committed gross human rights abuses during the conflict in Nagorno-Karabakh in 2020, Rep. Frank Pallone, Co-Chair of the Congressional Caucus on Armenian Issues, said in a tweet on Monday, reflecting on the issue of Armenian prisoners of war (POWs) and hostages being held in Azerbaijan.
“Azerbaijan committed gross human rights abuses during last year's conflict. They continue to detain hundreds of Armenians in violation of international law,” he tweeted.
“I have personally spoken with the Biden Administration to immediately address these issues,” Pallone said.