Արամ Վարդևանյան. Միջնորդելու եմ կարճել Վազգեն Մանուկյանի դեմ քաղաքական գործը
Քննչական կոմիտեն այսօր քաղաքական պրիմիտիվ և խայտառակ գործերի շարքից ՀՀ առաջին վարչապետ Վազգեն Մանուկյանի վերաբերյալ գործով հայտարարեց նախաքննության ավարտ: Այս մասին հայտարարել է ընդդիմության կողմից վարչապետի միասնական թեկնածու առաջադրված Վազգեն Մանուկյանի փաստաբան Արամ Վարդևանյանը։
«Միջնորդելու եմ կարճել այս քաղաքական գործը, քանի որ այն առնչություն չունի քրեական օրենսգրքի հետ` առհասարակ: Զարգացումների մասին հավելյալ կտեղեկացնեմ:
Միաժամանակ հիշեցնեմ, որ 2018 թվականի ապրիլ-մայիս ամիսներին նույն իրավապահ համակարգը ոչ մի հանցակազմ չէր տեսել 1) պատգամավորներին հետապնդելու և ճնշելու մեջ 2) «Կամ ես կլինեմ վարչապետ, կամ Հայաստանում վարչապետ չի լինի» գործողությունների և արտահայտությունների մեջ»,-տեղեկացրել է փաստաբանը։
Քննչական կոմիտեն այսօր քաղաքական պրիմիտիվ և խայտառակ գործերի շարքից ՀՀ առաջին վարչապետ Վազգեն Մանուկյանի վերաբերյալ...

Арам Вардеванян: Намерен ходатайствовать о прекращении политического дела против Вазгена Манукяна
Следственный комитет Армении сегодня объявил об окончании предварительного следствия по делу касательно первого премьер-министра Армении Вазгена Манукяна. Это дело – из числа примитивных и позорных политических дел. Об этом написал на своей странице в соцсети Facebook адвокат единого кандидата на пост премьер-министра от Движения за спасение Родины Вазгена Манукяна – Арам Вардеванян.
Намерен ходатайствовать о прекращении политического дела, не имеющего отношения к УК – совершенно. О развитиях сообщу в дальнейшем.
Одновременно напомню, что в апреле-мае 2018 года та же правоохранительная система не увидела состава преступления:
1) в преследовании и давлении на депутатов
2) в заявлениях и последующих действиях «либо я буду премьер-министром, либо в Армении премьер-министра не будет»», – написал Вардеванян.