Փաստաբան. Իմիջայլոց, այս ֆեյսբուքյան գրառումը ես անում եմ 178.17.168.170 IP հասցեով
«Երեք անչափահաս երեխաների հայր Արամ Սարգսյանը արդեն 19 օր կամ 456 ժամ կամ շուրջ 27360 րոպե շարունակում է ապօրինի կալանավորված մնալ նրա համար, որ 2021 թվականի փետրվարի 19-ին ժամը 20:48-ին մուտք է գործել համացանց 178.17.168.170 IP հասցեով։
Ըստ ԱԱԾ տրամաբանության՝ քանի որ Գագիկ Սողոմոնյանը 2020թ. հոկտեմբերի 10-ից 15-ն ընկած ժամանակահատվածում ֆեյսբուք է մուտք գործել 178.17.168.170 IP համացանցային հասցեով, ապա 2021 թվականի փետրվարին նույն IP հասցեով համացանցին միացած հազարավոր, եթե ոչ միլիոնավոր անձանցից հատկապես Արամ Սարգսյանն է այն անձը, ով պետք է կալանավորվի դրա համար։
Ընդ որում՝ ըստ գործի նյութերի Արամ Սարգսյանը 178.17.168.170 IP հասցեով երբևէ համացանցին չի միացել այն ժամանակ, երբ Գագիկ Սողոմոնյանը կատարել է ֆեյսբուքյան գրառում, իսկ փետրվարի 19-ին՝ դա արել է Գագիկ Սողոմոնյանի գրառումից վեց րոպե հետո։
Արամ Սարգսյանի մեղադրանքը և կալանավորումը  թե իրավական, թե փաստական առումով այն աստիճանի հակաիրավական և անտրամաբանական է, որ դրա հետ համաձայն է անգամ ՀՀ գլխավոր դատախազությունը, որը չի էլ բողոքարկել հիմնավոր կասկածի բացակայության հիմքով առաջին ատյանի դատարանի կողմից այս գործով մեկ այլ մեղադրյալի կալանքի մերժումը։
Իմիջայլոց, այս ֆեյսբուքյան գրառումը ես անում եմ՝ նույնպես լինելով համացանցին միացած 178.17.168.170 IP հասցեով»։
Երեք անչափահաս երեխաների հայր Արամ Սարգսյանը արդեն 19 օր կամ 456 ժամ կամ շուրջ 27360 րոպե շարունակում է ապօրինի...

Адвокат: Этот пост в соцсети Facebook я делаю по IP-адресу 178.17.168.170
«Отец троих несовершеннолетних детей Арам Саркисян уже 19 дней или 456 часов или около 27360 минут продолжает незаконно удерживаться в заключении за то, что 19 февраля 2021 года в 20:48 вошел в Интернет по IP-адресу 178.17.168.170.
По логике СНБ, поскольку Гагик Согомонян в период с 10 по 15 октября 2020 года подключался к соцсети Facebook по IP-адресу 178.17.168.170, то в феврале 2021 года из тысяч, если не миллионов людей, подключившихся к Интернету по одному и тому же IP-адресу, только Арам Саркисян является лицом, которого за это следует арестовать.
Более того, согласно материалам дела, Арам Саркисян никогда не выходил в Интернет по IP-адресу 178.17.168.170, когда Гагик Согомонян разместил пост в соцсети Facebook, а 19 февраля он сделал это через шесть минут после публикации Гагика Согомоняна.
Обвинение Арама Саркисяна и заключение под стражу - как юридически, так и фактически, в такой степени незаконно и нелогично, что с ним согласна даже Генеральная прокуратура РА, которая даже не обжаловала отказ суда первой инстанции в заключении под стражу другого фигуранта по данному делу по причине отсутствия обоснованных сомнений.
Между прочим, я делаю этот пост в соцсети Facebook, также будучи подключенным к Интернету по IP-адресу 178.17.168.170».