09.03.2021. Կորոնավիրուսի 182 նոր դեպք է գրանցվել, ևս 10 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 1643 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 182 նոր դեպք: Առողջացել է 142 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 10 մարդ: Նրանցից 3-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, մարտի 9-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 175198 դեպք, որոնցից 165096-ն` առողջացած, 3232-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 832 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4064 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 6038 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 755348 թեստավորում:

09.03.2021. За сутки в Армении подтверждено 182 новых случая заражения коронавирусом
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний Министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 182 новых случая заражения коронавирусом (при проведенных 1643 тестах), выздоровели 142 человека.
За минувшие сутки скончались 10 пациентов с коронавирусом, 3 из них, согласно сообщению Минздрава Армении, по причине другой болезни.
По положению на 11:00 вторника, 9 марта, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 175198. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 165096 человек. Число случаев с летальным исходом составило 3232.
Зарегистрированы также случаи смерти, когда у пациентов был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 832.
С начала пандемии, по официальным данным, в Армении скончались 4064 человека с коронавирусом.
Фактически на лечении на данный момент находятся 6038 пациентов. В общей сложности было проведено 755348 тестирований.