Մենենդեսը Սենատում ստորագրահավաք է սկսել՝  Բայդենին կոչ անելով ճանաչել Հայոց ցեղասպանությունը
ԱՄՆ Սենատի Արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Բոբ Մենենդեսը Սենատում երկկուսակցական նամակի ներքո ստորագրահավաք է սկսել, որով կոչ է արվում նախագահ Բայդենին՝ ճանաչել Հայոց ցեղասպանությունը։
«Ամերիկահայերը և մեր երկրի բոլոր դաշնակիցները միանում են սենատոր Մենենդեսին` կոչ անելով մեր սենատորներին՝ ավելացնել իրենց անունները այս երկկուսակցական խնդրանքին, որպեսզի նախագահ Բայդենը գործի` հետևելով Կոնգրեսի՝ Հայոց ցեղասպանության ճանաչման օրինակին։ Այս մասին հայտնում է ԱՄՆ Հայ դատի հանձնախումբը։
Նամակում սենատորները «խստորեն հորդորում են Բայդենին՝ պաշտոնապես ճանաչել Հայոց ցեղասպանության ճշմարտությունը, նշելով, որ նախկինում Բայդենը ճանաչել է Հայոց ցեղասպանությունը, հիշեցնելով Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակի օրվա նրա հայտարարությունը՝ 2020 քարոզարշավի ընթացքում:
«Մենք ձեզ կոչ ենք անում դա անել կրկին՝ որպես նախագահ, հստակ դարձնելու համար, որ ԱՄՆ կառավարությունը ճանաչում է այս սարսափելի ճշմարտությունը»,-ասվում է նամակում:

Менендес начал сбор подписей в сенате, призывая к Байдена признать Геноцид армян
Председатель комитета сената США по международным отношениям Боб Менендес начал сбор подписей под двухпартийным письмом в Сенате, призывающим президента Байдена признать Геноцид армян.
«Американцы армянского происхождения и все союзники нашей страны, присоединяются к сенатору Менендесу, призывая наших сенаторов включить свои имена к этой двухпартийной просьбе, чтобы президент Байден действовал, последовав примеру Конгресса в признании Геноцида армян. Об этом сообщает Армянский национальный комитет Америки.
В письме сенаторы «настоятельно призывают Байдена официально признать истину Геноцида армян, отметив, что Байден ранее признал Геноцид армян, напомнив о его заявлении в День памяти жертв Геноцида армян в ходе кампании 2020 года».
«Мы настоятельно призываем вас сделать это еще раз, как президент, чтобы дать понять, что правительство США признает эту ужасную правду», - говорится в письме.