Մարդիկ, ովքեր պատասխանատվություն են կրում ազգի համար, դավաճանեցին մեզ. Արմինա Դարբինյան
«Պատմությունը մեզ ապիկար իշխանությունների տարբեր օրինակներ է ցույց տվել, եղել են բռնապետեր, հոգեկան հիվանդներ, սադիստներ, անգրագետներ, անփորձներ։ Իսկ ՀՀ իշխանության դեպքում մեկ դեմքում ամփոփված են այս բոլոր կերպարները»,- այսօր Բաղրամյան պողոտայում լրագրողների հետ զրույցում ասաց երաժշտագետ, «Հայրենիք» կուսակցության քաղաքական խորհրդի անդամ Արմինա Դարբինյանը։
Նրա խոսքով, ահավոր իրավիճակ է Հայաստանում։ Նա նշեց, որ իշխանությունները պատասխանատվություն են կրում Հայաստանի նկատմամբ այնպես, ինչպես ծնողն ընտանիքի համար, ու երբ ծնողը հարբեցող է, թմրամոլ է..., ապա նրան զրկում են ծնողական իրավունքից։
«Մարդիկ, ովքեր պատասխանատվություն են կրում ազգի համար, դավաճանեցին մեզ՝ թողնելով ծանր վիճակում։ Դա վերաբերում է թե՛ Նիկոլ Փաշինյանին, թե՛՝ Արմեն Սարգսյանին»,- ասաց նա։
Ըստ Արմինա Դարբինյանի, անտարբեր նստել չի կարելի, պետք է ալիք բարձրացվի, պետք է մարդիկ իրենց գործունեության շրջանակներում ձայն բարձրացնեն, պետք է չկողմնորոշվածների մոտ կարծիք ձևավորվի։
«Ով ուզում է գա իշխանության, արդեն Հայաստանն առաջվանը չէ։ Մենք պետք է արդեն հսկողություն ունենանք։ Մտավորականությունը պետք է եկող իշխանություններին աչքի առաջ պահի, չպետք է անտարբեր լինել։ Ոնց հատ-հատ քանդել են, այդպես փոքր-փոքր պիտի վերականգնենք։ Այնքան բան կա անելու, որտեղից էլ սկսենք, ավելի վատ չի լինելու։ Հարկավոր է ծնողական իրավունքից զրկել այս դավաճաններին»,- եզրափակեց խոսքը Արմինա Դարբինյանը։

Армина Дарбинян: Люди, несущие ответственность за народ, предали нас
«На протяжении мировой истории были разные примеры бездарных властей: были диктаторы, психически больные, садисты, невежды, неопытные. А в случае с действующими властями Республики Армения все вышеперечисленные персоны обобщены в одном лице», – сказала сегодня в беседе с журналистами на проспекте Баграмяна в Ереване музыковед, член политсовета партии «Айреник» («Родина») Армина Дарбинян.
По ее словам, ситуация в Армении – ужасная. Она отметила, что власти несут ответственность за Армению точно так же, как родители – за  детей, и если родитель – алкоголик, наркоман ..., то его лишают родительских прав.
«Люди, несущие ответственность за народ, предали нас, оставив в тяжелом положении. Сказанное касается как Никола Пашиняна, так и Армена Саркисяна», – указала она.
По словам А. Дарбинян, нельзя оставаться равнодушными и сидеть сложа руки, нужно поднимать волну возмущения, люди должны поднимать свой голос протеста – каждый в рамках своей деятельности, среди неопределившихся нужно сформировать мнение.
«Кто бы ни хотел прийти к власти, должен знать: Армения уже не прежняя. У нас уже должен быть контроль. Интеллигенция должна держать в центре внимания тех, кто придет к власти, нельзя проявлять равнодушие. Как действующие власти все последовательно разрушили, так и все шаг за шагом, постепенно нужно реанимировать.
Столько всего предстоит сделать, с чего бы мы ни начали – хуже не будет. Необходимо лишить этих предателей родительских прав», – резюмировала Армина Дарбинян.