Արման Ղուկասյան. Փաշինյանի հայտարարությունն Իսկանդերի մասին պատահականություն չէր
«Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարությունը՝ Իսկանդերի հետ կապված պատահականություն չէ»,- նման համոզմունք է հայտնում ՀԱՍԱԿ-ի նախագահ Արման Ղուկասյանը։
Նրա կարծիքով, դա հատուկ քայլ էր՝ ուղղված արևմուտքին, որպեսզի Փաշինյանը ցույց տալ, որ պատրաստ է վարել հակառուսական քաղաքականություն։
«Նա ասում է՝ ստավկա արեք ինձ վրա։ Իսկ Արման Բաբաջանյանի նման քաղաքական գործիչների հետ համագործակցության նպատակը հասարակության մեջ հակառուսական տրամադրությունների սերմանումն է»,- նշում է Ղուկասյանը։
Նրա խոսքով, այս պահին խոսել հայ-ռուսական հարաբերությունների դեմ նշանակում է խոսել Հայաստանի պետական շահերի դեմ։

Арман Гукасян: Заявление Пашиняна об «Искандере» не случайно
«Заявление Никола Пашиняна об «Искандере» не случайно», - сказал президент партии «Во имя социальной справедливости» Арман Гукасян.
По его мнению, это был специальный шаг, направленный Западу, чтобы показать, что  Пашинян готов проводить антироссийскую политику.
«Он говорит: «Делайте на меня ставку». А цель сотрудничества с такими политиками, как Арман Бабаджанян, - посеять антироссийские настроения в обществе», - отмечает Гукасян.
По его словам, выступать сейчас против армяно-российских отношений означает -говорить против государственных интересов Армении.