Արցախում մարտի 10-ին կատարվել է 50 թեստավորում, որի արդյունքում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2 դեպք: Արցախի առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 8 վարակակիր, իսկ թեթև ձևերը ամբուլատոր բուժում են ստանում տնային պայմաններում:
Արցախում 2021 թվականին կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 3581 քաղաքացու հետազոտություն, որից 516-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։
Արցախի Հանրապետությունում, ընդհանուր առմամբ, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2400 դեպք: Կատարվել է 21029 թեստավորում:

В Арцахе подтверждены еще 2 случая COVID-19
Согласно данным министерства здравоохранения Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)), в Арцахе за минувшие сутки выявлено 2 новых случая заражения коронавирусом.
В результате 50 тестов, проведенных в Арцахе  10 марта, выявлено 2 случая заражения.
От коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 8 пациентов, больные с легкими формами получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
Всего в Арцахе в 2021 году в лабораториях обследование  на выявление коронавируса прошел 3581 человек,  у 516 из них тесты дали положительный результат.
В целом в Арцакхе с начала пандемии подтверждено 2400 случаев заражения COVID-19, проведено 21029 тестов.