ԶԼՄ. ԱՄՆ պատմության մեջ ամենաշատ մահերը գրանցվել են 2020-ին
ԱՄՆ պատմության մեջ ամենամահացու տարին եղել է 2020 թվականը, հայտնում է «Politico» թերթը ՝ վկայակոչելով ԱՄՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման կենտրոնի (CDC) տվյալները։
«ՌԻԱ Նովոստի»-ն փոխանցում է, որ ըստ առկա տվյալների, Միացյալ Նահանգներում 2020-ին ավելի քան երեք միլիոն մարդ է մահացել, կորոնավիրուսը դարձել է սրտի հիվանդությունից և քաղցկեղից հետո մահվան երրորդ ամենատարածված պատճառը: Նշվում է, որ COVID-19- ը ԱՄՆ-ում հանգեցրել է մահացությունների 15% աճի:
Ջոն Հոփքինսի համալսարանի վերջին տվյալների համաձայն, ԱՄՆ-ում կորոնավիրուսի դեպքերի թիվը գերազանցել է 29 միլիոնը, ավելի քան 529 հազար մարդ մահացել է: Պատվաստումները, որոնք սկսվել են դեկտեմբերին, շարունակվում են. ԱՄՆ-ում այժմ կա արտակարգ պատվաստումների արտոնագրված երեք պատվաստանյութ, որոնցից երկուսի համար անհրաժեշտ է երկու դեղաչափ։

СМИ: 2020 год стал самым смертоносным в истории США
Самым смертоносным в истории США был 2020 год, сообщает газета Politico со ссылкой на поступившие в его распоряжение данные Центров по контролю и профилактике заболеваний США (CDC).
Как передает РИА Новости, в США в 2020 году умерли более трех миллионов человек, коронавирус стал третьей по частоте причиной смерти после сердечных заболеваний и рака. Отмечается, что COVID-19 привел к росту смертности в США на 15%.
По последним данным Университета Джонса Хопкинса, число заболевших коронавирусом в США превысило 29 миллионов человек, более 529 тысячи скончались. Начавшаяся в декабре вакцинация продолжается - сейчас в США для экстренной вакцинации лицензированы три вакцины, две из них требуют двух прививок.