Փաստաբան. Ալեն Սիմոնյանի խայտառակ հայցադիմումը մերժվեց
ՀՀ ԱԺ փոխխոսնակ Ալեն Սիմոնյանի խայտառակ հայցադիմումը մերժվեց։ Այս մասին հայտարարել է փաստաբան Ալեքսանդր Կոչուբաևը։
Նա նաև տեղեկացրել է, որ բացի մերժումից՝ Ալեն Սիմոնյանը կվճարի նաև 100 հազար ՀՀ դրամ գումար՝ որպես փոխհատուցում։
«Թև գումարը մեծ չէ, բայց հաջորդ անգամ այն կստիպի մի փոքր մտածել հայց տանել, թե ոչ։
Միաժամանակ, սա նշանակում է, որ հոդվածում տեղ գտած տեղեկությունները մնում են չհերքված, իսկ կանխավարկածի մակարդակում՝ իրականությանը համապատասխանող։
Հ․Գ․Դատավոր Հ․ Զարգարյանը հերթական անգամ փայլեց իր արհեստավարժությամբ, ինչ համար հայտնում ենք մեր երախտագիտությունը։ Իրավաբաններին խորհուրդ կտամ կարդալ վճիռը․ այն ունի  պատճառաբանվածության գերբարձր նշաձող»,-ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է փաստաբանը։
ՀՀ ԱԺ փոխխոսնակ Ալեն Սիմոնյանի խայտառակ հայցադիմումը մերժվեց։ Բացի մերժումից՝ Ալեն Սիմոնյանը կվճարի նաև 100 հազար ՀՀ...
Опубликовано Alexandr S. Kochubaev Четверг, 11 марта 2021 г.
Հիշեցնենք, որ Ալեն Սիմոնյանն անցած տարվա սեպտեմբերի 18-ին դիմել է դատարան պատվին և արժանապատվությանը պատճառված վնասի հատուցման պահանջով։ Դատարանը հայցը վարույթ էր ընդունել սեպտեմբերի 28-ին։
Նույն պահանջով հայց Ալեն Սիմոնյանը ներկայացրել է նաև «Իրավունք Մեդիա» ՍՊ ընկերության դեմ։ Գործը քննում է նույն դատավորը։

Позорный иск вице-спикера НС РА Алена Симоняна был отклонен. Об этом сообщил адвокат Александр Кочубаев.
Он также сообщил, что помимо отказа в иске Ален Симонян выплатит компенсацию в размере 100 тыс. драмов.
«Хотя сумма небольшая, но в следующий раз заставит немного задуматься -подавать в суд иск или нет.
В то же время это означает, что информация, содержащаяся в статье, остается неопровержимой и на уровне презумпции соответствует действительности.
PS судья А. Заргарян в очередной раз блеснул своим профессионализмом, за что выражаем ему свою огромную благодарность. Я бы посоветовал адвокатам зачитать приговор: у него очень высокая планка аргументированности», - написал юрист на своей странице в соцсети Facebook.
Напомним, что 18 сентября прошлого года Ален Симонян обратился в суд с требованием возместить ущерб, причиненный его чести и достоинству. Суд принял к производству иск 28 сентября.
С таким же требованием Ален Симонян подал в суд и на ООО «Иравунк Медиа». Дело рассматривает тот же судья.