Փաստաբան. Ալեն Սիմոնյանի խայտառակ հայցադիմումը մերժվեց
ՀՀ ԱԺ փոխխոսնակ Ալեն Սիմոնյանի խայտառակ հայցադիմումը մերժվեց։ Այս մասին հայտարարել է փաստաբան Ալեքսանդր Կոչուբաևը։
Նա նաև տեղեկացրել է, որ բացի մերժումից՝ Ալեն Սիմոնյանը կվճարի նաև 100 հազար ՀՀ դրամ գումար՝ որպես փոխհատուցում։
«Թև գումարը մեծ չէ, բայց հաջորդ անգամ այն կստիպի մի փոքր մտածել հայց տանել, թե ոչ։
Միաժամանակ, սա նշանակում է, որ հոդվածում տեղ գտած տեղեկությունները մնում են չհերքված, իսկ կանխավարկածի մակարդակում՝ իրականությանը համապատասխանող։
Հ․Գ․Դատավոր Հ․ Զարգարյանը հերթական անգամ փայլեց իր արհեստավարժությամբ, ինչ համար հայտնում ենք մեր երախտագիտությունը։ Իրավաբաններին խորհուրդ կտամ կարդալ վճիռը․ այն ունի  պատճառաբանվածության գերբարձր նշաձող»,-ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է փաստաբանը։
ՀՀ ԱԺ փոխխոսնակ Ալեն Սիմոնյանի խայտառակ հայցադիմումը մերժվեց։ Բացի մերժումից՝ Ալեն Սիմոնյանը կվճարի նաև 100 հազար ՀՀ...
Опубликовано Alexandr S. Kochubaev Четверг, 11 марта 2021 г.
Հիշեցնենք, որ Ալեն Սիմոնյանն անցած տարվա սեպտեմբերի 18-ին դիմել է դատարան պատվին և արժանապատվությանը պատճառված վնասի հատուցման պահանջով։ Դատարանը հայցը վարույթ էր ընդունել սեպտեմբերի 28-ին։
Նույն պահանջով հայց Ալեն Սիմոնյանը ներկայացրել է նաև «Իրավունք Մեդիա» ՍՊ ընկերության դեմ։ Գործը քննում է նույն դատավորը։

A court in Yerevan rejected a “disgraceful” lawsuit filed by Deputy Speaker of the National Assembly Alen Simonyan against Alternativ.am media outlet for “defamatory” statements in an article, lawyer Alexander Kochubaev said on Thursday.
In a public post on Facebook, he also said Simonyan has been obliged to pay 100,000 drams in compensation.
"Although the amount is small, next time it will make you think twice about fling a lawsuit. At the same time, this means that the claims in the article remain unrefuted and are presumably true,” the lawyer said, sharing the copy of the ruling on his page and hailing the high professionalism of the judge who ruled on the matter.
Simonyan filed the lawsuit on September 18, 2020, demanding compensation from the news outlet for “hurting” his honor and dignity. The court proceeded with the lawsuit on 28 September.
The senior lawmaker also filed a similar lawsuit against Iravunk Media LLC. The case is assigned to the same judge.