Անդրեասյան եղբայրները պարտքերի պատճառով վերջին ֆիլմի իրավունքները տվել են «Mars Media Entertainment»-ին
Ռուսաստանցի պրոդյուսերներ, եղբայրներ Սարիկ և Ղևոնդ Անդրեասյանները իրենց վերջին «Կոմա» ֆիլմի իրավունքները պարտքերի պատճառով տվել են «Mars Media Entertainment» ընկերությանը: Լենտա.ռու-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնում է Mash Թելեգրամ ալիքը:
«Կոմա» ֆիլմը, որը նկարահանել էր Անդրեասյանի «Մեծ կինո» ստուդիան, ձախողվել է վարձույթում։ Ֆիլմը հավաքել է 2,5 միլիոն դոլար, ինչը երկու անգամ քիչ է ծրագրի ֆինանսավորման գումարից։ Կինոյի ֆոնդը պահանջել է վերադարձնել ֆիլմի ստեղծման համար ներդրված միջոցները՝ 65 միլիոն ռուբլի:
Հայտնի է, որ ժապավենի արտադրության համար Անդրեասյանները 50 միլիոն ռուբլի պարտք էին վերցրել Mars Media Entertainment- ից: Պրոդյուսերները ստիպված էին ընկերությանը տալ «Կոմա» ֆիլմի իրավունքները, որպեսզի վերադարձնեն ֆիլմի ստեղծման վրա ծախսված բյուջետային միջոցները:

Братья Андреасян передали права на последний фильм Mars Media Entertainment из-за долгов
Российские продюсеры, братья Сарик и Гевонд Андреасяны отдали права на последний фильм «Кома» компании «Марс Медиа Энтертейнмент» из-за долгов. Об этом ка передает Лента.ru сообщает Telegram-канал Mash.
Фильм «Кома», который снимала студия Андреасяна «Большое кино», провалился в прокате. Картина собрала лишь два с половиной миллиона долларов, что в два раза меньше суммы, потраченной на финансирование проекта. Фонд кино потребовал вернуть вложенные в создание ленты средства — 65 миллионов рублей.
Известно, что 50 миллионов рублей на производство ленты Андреасяны задолжали «Марс Медиа Энтертейнмент». Продюсерам пришлось отдать компании права на фильм «Кома», чтобы вернуть бюджетные средства, потраченные на создание картины.