Նիկոլ Փաշինյանի հետ կոմպրոմիս չկա, կա՛մ ինքը գնում է, կա՛մ՝ չի գնում. Վազգեն Մանուկյան
«Կան հարցեր, որտեղ մարդիկ կարող են գնալ կոմպրոմիսի, բայց ինչ կոմպրոմիսի պետք է գնալ մարդու հետ, ով խայտառակ պարտության է տարել երկիրը, տապալել ամեն ինչ»,- այսօր Բաղրամյան պողոտայում Tert.am-ի հետ զրույցում ասել է «Հայրենիքի փրկության շարժման» վարչապետի թեկնածու Վազգեն Մանուկյանը։
Նա հստակեցրել է՝ Նիկոլ Փաշինյանի հետ կոմպրոմիս չկա, կա՛մ ինքը գնում է, կա՛մ՝ չի գնում, այլ բան չկա. «Ես ուրիշ կոմպրոմիս չեմ տեսնում»։
Ինչ վերաբերում է արտահերթ ընտրություններին, ապա Վազգեն Մանուկյանը նշել է, որ այս պահին ընտրություններ անցկացնելն ուղղակի անհեթեթություն է, և եթե թույլ տրվի, որ Նիկոլ Փաշինյանի ղեկավարությամբ անցկացվեն ընտրություններ, ապա դրանով կլեգիտիմացվեն այն բոլոր «խայտառակ» պարտությունները, որ Նիկոլ Փաշինյանը տարել է։
«Եվ դուք տեսնում եք, որ Հայաստանը կամաց-կամաց դառնում է ոստիկանապետություն։ Մենք զարմանքով տեսանք, որ բոլոր քրեական գործերն անցնում ենք վարչապետի գրասենյակի մի աղջկա միջոցով։ Այդ դեպքում ի՞նչ երաշխիք կա, որ ընտրություններն իրոք կարտացոլեն ժողովրդի կարծիքը»,- ասել է նա։
Վազգեն Մանուկյանը նշել է՝ եթե սրացումներ են լինելու, թող լինեն, միայն թե հարցը լուծվի։ Նա նկատել է՝ իրեն մեկ այլ սրացում է սարսափեցնում, այն, ինչ տեղի է ունենում Սյունիքի շուրջ։
«Ալիևը հասկանում է, որ Նիկոլն այսօր կա, վաղը չի լինելու, իսկ Նիկոլի օրոք հնարավոր է անել այն, ինչ չի կարող անել Նիկոլից հետո։ Իսկ ներքին սրացումը գնում է թշնամիներին ծառայողների, հայրենիքը դավաճանողների և երկրին նվիրված մարդկանց մեջ, ու եթե իրենք գնում են սրացման, ապա կստանան սրացում»,- ասել է նա։
Վարչապետի միասնական թեկնածուն նշել է, որ աշխարհում չկա մի պետություն, որ ղեկավարը այդպիսի «խայտառակ» վիճակի մեջ գցի երկիրը, ու չհեռանալով սրի վիճակը. «Ինքը ինչքան սրի, մենք նույն մակարդակի վրա կլինենք։ Սա պատերազմ է Հայաստանի ապագայի համար»։

«Есть вопросы, по которым люди могут идти на компромисс, но какой компромисс должен быть достигнут с человеком, который повел страну на позорное поражение, провалил все», – сказал в беседе с корреспондентом Tert.am на проспекте Баграмяна кандидат в премьер-министры от Движения за спасение Родины Вазген Манукян.
Он уточнил: с Николом Пашиняном компромиссов не будет – либо он уходит, либо не уходит, другого не дано. «Я не вижу другого компромисса», – добавил он.
Что касается внеочередных выборов, Вазген Манукян отметил, что проведение выборов на данный момент – просто нелепость, если их позволить провести под руководством Никола Пашиняна, тем самым будут легитимизированы все позорные поражения, которые потерпел Никол Пашинян.
«И вы видите, что Армения постепенно становится полицейским государством. Мы с удивлением увидели, что все уголовные дела проходят через девушку в аппарате премьер-министра. В таком случае, какая гарантия, что выборы действительно отразят мнение народа?» - сказал он.
Вазген Манукян отметил, что если будут обострения, пусть они будут – лишь бы вопрос был решен. Он отметил, что его пугает другое обострение – происходящее вокруг Сюника.
«Алиев понимает, что Никол сегодня есть, завтра его не будет, а при Николе можно делать то, что он не сможет делать после Никола. А внутреннее обострение идет между теми, кто служит врагам, предал Родину, и людьми, преданными стране. И если они пойдут на обострение, они получат обострение», – указал Вазген Манукян.
Единый кандидат в премьер-министры отметил, что в мире нет государства, где лидер поставил бы страну в такое «позорное» положение и обострял ситуацию, отказываясь подать в отставку.