Նիկոլ Փաշինյանի հետ կոմպրոմիս չկա, կա՛մ ինքը գնում է, կա՛մ՝ չի գնում. Վազգեն Մանուկյան
«Կան հարցեր, որտեղ մարդիկ կարող են գնալ կոմպրոմիսի, բայց ինչ կոմպրոմիսի պետք է գնալ մարդու հետ, ով խայտառակ պարտության է տարել երկիրը, տապալել ամեն ինչ»,- այսօր Բաղրամյան պողոտայում Tert.am-ի հետ զրույցում ասել է «Հայրենիքի փրկության շարժման» վարչապետի թեկնածու Վազգեն Մանուկյանը։
Նա հստակեցրել է՝ Նիկոլ Փաշինյանի հետ կոմպրոմիս չկա, կա՛մ ինքը գնում է, կա՛մ՝ չի գնում, այլ բան չկա. «Ես ուրիշ կոմպրոմիս չեմ տեսնում»։
Ինչ վերաբերում է արտահերթ ընտրություններին, ապա Վազգեն Մանուկյանը նշել է, որ այս պահին ընտրություններ անցկացնելն ուղղակի անհեթեթություն է, և եթե թույլ տրվի, որ Նիկոլ Փաշինյանի ղեկավարությամբ անցկացվեն ընտրություններ, ապա դրանով կլեգիտիմացվեն այն բոլոր «խայտառակ» պարտությունները, որ Նիկոլ Փաշինյանը տարել է։
«Եվ դուք տեսնում եք, որ Հայաստանը կամաց-կամաց դառնում է ոստիկանապետություն։ Մենք զարմանքով տեսանք, որ բոլոր քրեական գործերն անցնում ենք վարչապետի գրասենյակի մի աղջկա միջոցով։ Այդ դեպքում ի՞նչ երաշխիք կա, որ ընտրություններն իրոք կարտացոլեն ժողովրդի կարծիքը»,- ասել է նա։
Վազգեն Մանուկյանը նշել է՝ եթե սրացումներ են լինելու, թող լինեն, միայն թե հարցը լուծվի։ Նա նկատել է՝ իրեն մեկ այլ սրացում է սարսափեցնում, այն, ինչ տեղի է ունենում Սյունիքի շուրջ։
«Ալիևը հասկանում է, որ Նիկոլն այսօր կա, վաղը չի լինելու, իսկ Նիկոլի օրոք հնարավոր է անել այն, ինչ չի կարող անել Նիկոլից հետո։ Իսկ ներքին սրացումը գնում է թշնամիներին ծառայողների, հայրենիքը դավաճանողների և երկրին նվիրված մարդկանց մեջ, ու եթե իրենք գնում են սրացման, ապա կստանան սրացում»,- ասել է նա։
Վարչապետի միասնական թեկնածուն նշել է, որ աշխարհում չկա մի պետություն, որ ղեկավարը այդպիսի «խայտառակ» վիճակի մեջ գցի երկիրը, ու չհեռանալով սրի վիճակը. «Ինքը ինչքան սրի, մենք նույն մակարդակի վրա կլինենք։ Սա պատերազմ է Հայաստանի ապագայի համար»։

"In certain issues people can come to a compromise but what compromise is possible with a person who led the country to a disgraceful defeat and disrupted everything?" the opposition candidate for the post of Armenia's prime minister Vazgen Manukyan has told Tert.am news portal.
"There can be no compromise with Pashinyan. He either leaves or not. i can see no other solution," Manukyan said.
As to  snap parliamentary elections, the opposition leader stressed that holding elections at present is an absurd. He insisted that elections organised by Pashinyan will legitimize 'all disgraceful defeats' Pashinyan recorded.
"You see that Armenia is gradually turning into a police state. We were surprised to learn that all criminal cases are initiated through an employee of the Office of the prime minister. In this case what is the guarantee that elections will express the will of people?" said Manukyan, adding if tensions may rise let them happen and solve the issue. The only escalation for him remain the developments around Syunik.
"Aliyev sees that Nikol can be removed tomorrow and wants to get whatever possible while Nikol is still in power. Internal tensions are initiated by those serving the enemy's interests, the traitors of the motherland from one side and those devoted to the country. The there is a place for escalation let it happen," said Manukyan.
He once again stressed that there is no country in the world with a leader not willing to leave after the disaster brought to the country and even further escalating the situation with staying in power. "This is a war  for the future of Armenia," Manukyan said.