ՊՈԱԿ-ում տեղի ունեցած ծեծկռտուքի վերաբերյալ ոստիկանությունը նյութեր է նախապատրաստում
«Հանրային կապերի և տեղեկատվության» ՊՈԱԿ-ում երեկ տեղի ունեցած ծեծկռտուքի վերաբերյալ հրապարակումների հիման վրա նյութեր են նախապատրաստվում։ Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեցին ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունից։
Հիշեցնենք,  լրատվամիջոցները գրեցին, որ երեկ «Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» ՀԿ-ի ծրագրերի համակարգող Դանիել Իոաննիսյանը մի խումբ տղաների հետ այցելել է վարչապետի աշխատակազմի «Հանրային կապերի և տեղեկատվության կենտրոն» ՊՈԱԿ և խուլիգանական կերպով հարձակվել ՊՈԱԿ-ի աշխատակիցների վրա։
«Առավոտյան ՊՈԱԿ-ի աշխատակից Ռաֆայել Աֆրիկյանը ֆեյսբուքյան իր էջում հրապարակում էր կատարել, որում մի քանի դրվագ էր պատմել պատերազմի օրերին Իոաննիսյանի հակահայկական գործունեությունից։
Ինչպես մեզ հաջողվեց տեղեկանալ՝  Դ. Իոաննիսյանը մի խումբ տղաների հետ այցելել է Աֆրիկյանի աշխատավայր՝ հաշվեհարդար տեսնելու նպատակով։ Խուլիգանական խումբը սկսել է հայհոյել և հարվածել Ռաֆայելին և նրա գործընկերներին։
Դեպքը տեղի է ունեցել Օրբելի փողոցի վրա, հնարավոր է տեսախցիկներից որոշները ֆիքսած լինեն միջադեպը»,- գրել էր «Փաստինֆո»-ն։

Полиция готовит материалы по драке, произошедшей в ГНКО
На основании публикаций о прошедшей вчера драке в ГНКО «Центр общественных связей и информации» готовятся материалы. Об этом корреспонденту Panorama.am сообщили в управлении по связям с общественностью и информации полиции.
Напомним, что СМИ писали, что вчера председатель общественной организации «Союз информированных граждан» Даниел Иоаннисян с группой ребят отправился в ГНКО «Центр общественных связей и информации» аппарата премьер-министра и хулиганским образом напал на сотрудников ГНКО.
«Утром сотрудник ГНКО Рафаел Африкян на своей странице в соцсети Facebook сделал публикацию, в которой рассказал несколько эпизодов антиармянской деятельности Иоаннисяна во время войны.
Как нам удалось выяснить, Д. Иоаннисян с группой ребят явились на рабочее место Африкяна, чтобы свести с ним счеты. Группа хулиганов начала оскорблять и наносить удары Рафаелю и его коллегам.
Инцидент произошел на улице Орбели, возможно, некоторые камеры зафиксировали его», - написал Фактинфо.