12.03.2021. Կորոնավիրուսի 818 նոր դեպք է գրանցվել, ևս 5 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 3934 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 818 նոր դեպք: Առողջացել է 277 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է 5 մարդ։ Նրանցից 1-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
Մարտի 12-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 177104 դեպք, որոնցից 165718-ն` առողջացած, 3243-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 836 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4078 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 7308 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 765879 թեստավորում:

12.03.2021. За сутки в Армении подтверждено 818 новых случаев заражения коронавирусом
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний Министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 818 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 3934 тестах), выздоровели 277 человек.
За минувшие сутки скончались 5 пациентов с коронавирусом, 1 из них, согласно сообщению Минздрава Армении, по причине другой болезни.
По положению на 11:00 пятницы, 12 марта, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 177104. От COVID-19 выздоровел в общей сложности 165718 человек. Число случаев с летальным исходом составило 3243.
Зарегистрированы также случаи смерти, когда у пациентов был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 836.
С начала пандемии, по официальным данным, в Армении скончались 4078 человека с коронавирусом.
Фактически на лечении на данный момент находятся 7308 пациентов. В общей сложности было проведено 765879 тестирований.